Press "Enter" to skip to content

Faktoring dostępny też dla niedużych przedsiębiorstw

Faktoring może być niesłychanie świetnym podejściem dla firm, które nie mogą bądź nie chcą zaciągać zobowiązań na aktualne wydatki, a także dla tych, jakie obawiają się poślizgów w płatnościach ze strony kontrahentów.
Jak funkcjonuje faktoring dla małych firm, jak dużo kosztuje oraz czy warto z niego korzystać? Należy pamiętać o tym, iż faktoring niewątpliwie nie jest podejściem dla każdej firmy.

usługi faktoringowe

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
Poniektóre nie potrzebują takiego podejścia, inne – pomimo zainteresowania – nie mogą z niego skorzystać. A więc dla kogo jak też w jakich sytuacjach faktoring może się okazać się korzystnym rozwiązaniem? Faktoring pozwala na szybsze otrzymanie środków zamrożonych w wystawionych fakturach z odwleczonym terminem płatności. Aby korzystać z usługi, faktorant powinien nawiązać umowę z faktorem, a następnie poinformować o tym swych kontrahentów.

Nie rezygnuj – kontynuuj (https://super-edu.pl/korepetycje/fizyka/wroclaw) interesujących Cię wpisów. Znajdziesz ich stosunkowo sporo na naszej nowej witrynie. Namawiamy!

Po dopełnieniu tych formalności przedsiębiorstwo na bieżąco przekazuje faktorowi wszelkie okazywane faktury ogarnione umową. Ten zaś często już kolejnego dnia przelewa na jej konto dużą część należności, tzw. zaliczkę zmniejszoną o swoje honorarium. Pozostała część sumy dochodzi na konto faktoranta po dokonaniu wpłaty przez odbiorcę towaru albo usługi. Ten zaś liczy się już nie z dostarczycielem, lecz z faktorem.

Masz wielki kłopot z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twojego dylematu? Na pewno skutecznie może pomóc Ci ta strona.

Dlatego tak istotne jest poinformowanie kontrahentów o nawiązaniu współpracy z firmą faktoringową, w tym o zmianie rachunku do dopełniania przelewów.

materiały w składnicy harcerskiej

Autor: Courtney „Coco” Mault
Źródło: http://www.flickr.com
kontrakt

Autor: Erik Drost
Źródło: http://www.flickr.com
Usługi faktoringowe skierowane bywają do jednostek stosujących odroczone terminy płatności.

Oczywiście jeśli takowa firma ma jednego czy paru dostawców o wysokim poziomie zaufania, którzy płacą zawsze w terminach, te zaś współgrają z terminami regulowania należności poprzez przedsiębiorstwo i nie zakłócają jej biegłości finansowej, to nie będzie konieczności korzystania z faktoringu.

Comments are closed.