Press "Enter" to skip to content

Czy wirtualne zakupy są w pełni bezpieczne?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, czy sprawunki online są współcześnie bezpieczne. Są bezpieczne dla świadomych użytkowników internetu dostrzegających zagrożenia, ochraniających własne dane i korzystających z pewnych marketów online.

dziecko przy komputerze

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak w przypadku użytkowników nieostrożnych, kupowanie różnych artykułów za pośrednictwem internetu może skończyć się poważnymi stratami pieniężnymi. Przed każdym sprawunkiem trzeba zawsze sprawdzać wiarygodność marketu online, zapoznając się z regulaminem sklepu oraz opiniami jego poprzednich klientów. Należy ogromnie uważać na tak zwane ataki phishingowe, i przenigdy nie klikać odnośników z wiadomości e-mail kierujących nas do serwisów aukcyjnych. Nie powinno się także nikomu wręczać swoich kodów autoryzacyjnych. Jeśli istnieje taka możliwość, to w trakcie płatności w sklepie internetowym korzystaj ze zwykłych transferów bankowych czy systemów płatności elektronicznych.

komputer

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Solidne markety online działają również pod własną domeną. Najczęściej jest to domena (dla przykładu Obecnie praktycznie nie ma rzeczy której nie zdołalibyśmy zakupić w sposób zdalny, począwszy od produktów spożywczych, części samochodowych, przez wyposażenie pomieszczeń i artykuły budowlane. A oto kilka przykładowych, godnych zaufania marketów wirtualnych: to RTV/AGD, kina domowe, komputery, gry , smartfony, zegarki, produkty sportowe, cyfrowe aparaty i kamery, obiektywy i karty pamięci. Wspomniane sklepy można zobaczyć tu: . to pachnidła dla panów oraz pań znanych i lubianych firm, a także tematyczny blog z wieloma interesującymi artykułami. natomiast jest to wirtualny sklep z oponami, (oprócz tego bez liku profesjonalnych porad dla posiadaczy samochodów) -> serwis CiK – (komory chłodnicze warszawa) internetowy opony-auto.

Natomiast to małe i duże AGD, laptopy, GPS, aparaty i kamery cyfrowe, artykuły do domu i do ogródka, produkty dla zwierzaków, kosmetyki dla pań oraz panów, odzież i buty sportowe, pierwszorzędna odzież dla niej oraz dla niego i dla dziecka – czyli praktycznie wszystko w jednym miejscu. Sporo okazji, przecen. Dodatkowo towar II jakości, klarowny i przejrzysty regulamin. Prócz tego drobiazgowe sugestie w jaki sposób kupować a także wskazówki dotyczące zwrotów oraz reklamacji. Kupując zdalnie jakikolwiek towar mamy prawo do zwrotu w ciągu dziesięciu dób od daty dostarczenia go . Towar musi zostać zwrócony w oryginalnym opakowaniu.

Comments are closed.