Press "Enter" to skip to content

Co to jest blacha trudno ścieralna pod nazwą Hardox oraz czym się cechuje?

Czy pamiętasz, iż do budowy różnorodnych sprzętów należałoby używać specjalne materiały? Chodzi o to, iż np. mechanizmy budowlane mają służyć nam w trudnych przecież warunkach przez wiele lat.

Dlatego także tego typu przykładowo koparka powinna mieć tzw. łyżkę, w jakiej blacha powinna być odporna na wszelkie wierzchnie zmiany.
Jak to się wykonuje? Otóż idzie tutaj o właściwość stali, z której taki element został w przeszłości stworzony.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie frapujący, to koniecznie kliknij tu i sprawdź te informacje (https://www.arapneumatik.pl/p-631-stacja-ezektorowa-stacje-ezektorowe-lemax-coval) – tam też zobaczysz dużo godnych uwagi informacji.

Funkcjonuje przykładowo teoria, według jakiej ogromny okręt pasażerski o nazwie Titanic zatonął ok. sto lat temu m.in. akurat z powodu nie za bardzo wysokiej jakości metalu, z którego zostało wyprodukowane poszycie statku. Żeby więc zapobiegać jakiejś ewentualnej tragedii, do konstrukcji różnorodnych maszyn budowlanych albo przykładowo rolniczych stosuje się tak zwaną blachę trudno ścieralną Hardox. Warto tu nadmienić, iż są jej wszelakie rodzaje ze względu przykładowo na jej grubość. Odmienną albowiem wykorzystuje się w wypadku łyżek w koparce, a inną w wypadku np. burt w tego typu pojazdach jak statki.

Logotyp producenta sprężyn Vanel

Autor: Vanel
Źródło: http://www.vanel.com
Należałoby również powiedzieć, iż wspomniana blacha trudno ścieralna charakteryzuje się niezwykle właściwą klasą wytworzenia, przez co można by mieć gwarancję, że wytrzyma znoje związane z jej używaniem. Mimo swej bardzo dużej wytrzymałości blacha Hardox jest bardzo łatwa w ewentualnej obróbce przez np. SPAwanie czy frezowanie.

Warto również dodać, że nazwa Hardox jest zastrzeżonym znakiem towarowym, co powoduje, że nie można by jej używać w związku z pozostałymi podobnymi tworzywami.

Comments are closed.