Press "Enter" to skip to content

Granulowanie pasz – co brać pod uwagę wybierając sprzęt?

Prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego wymaga na pewno rozmaitych umiejętności. Niezbędne jest nie tylko zapewnienie zwierzętom konkretnych warunków bytowych, ale także wysokiej jakości paszy. Dlatego też należy znaleźć odpowiedni sprzęt, dzięki czemu przygotowanie i magazynowanie pokarmu będzie prostsze.

Granulowanie pasz – na czym to polega?
Cały proces koncentruje się na skupieniu pasz, co przynosi różne korzyści.

Poświęć chwilę i sprawdź tu bramy przesuwne analogiczne informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, więc nie czekaj zbyt długo:)

Konkretne rozdrabniacze umożliwiają przeprowadzenie tego procesu, a następnie zboże czy mieszanka paszowa zostaje ciśnieniowo przeciśnięta przez drobne otwory i w efekcie uzyskuje się nieco bardziej skondensowaną karmę. Niektóre maszyny dodatkowo częściowo paszę sterylizują, w ten sposób tak przygotowaną paszę można magazynować dłużej i jest to bezpieczniejsze dla zwierząt. Stąd też tak istotne jest zakupienie maszyn mających przydatne funkcje. Być może ich cena będzie nieco wyższa, niemniej warto pamiętać, że dobra pasza ma wpływ na zdrowie zwierząt, a co za tym idzie – może uchronić je przed chorobami, zaś samego właściciela przed stratami finansowymi.

granulowanie pasz

Autor: cogdogblog
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcje, wydajność – .
Większe firmy zajmujące się jedynie produkcją pasz dla zwierząt z pewnością potrzebować będą innego sprzętu niż niewielkie gospodarstwa, gdzie wystarczą maszyny o niedużej wydajności. Co jeszcze należy brać pod uwagę? Wykorzystanie materiałów wysokiej jakości w trakcie produkcji to gwarancja, że rozdrabniacze i pozostałe urządzenia (zobacz wciągarka łańcuchowa od cleo) posłużą przez wiele lat, a oprócz tego będą bezpieczne dla użytkowników. Oprócz tego będą one bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.
Serwis i postępowanie w razie możliwych usterek – ciąg dalszy wątku rozdrabniaczy.

Każda maszyna, nawet ta zrobiona z dużą dbałością o każdy element konstrukcyjny, może po jakimś czasie się zepsuć. Jest to wynikiem zużycia materiałów, a niekiedy również powodem może być nieodpowiednie wykorzystywanie sprzętu. Bez względu na to, co spowodowało usterkę, warto skorzystać ze wsparcia fachowców. Jeśli więc szukamy konkretnej maszyny do granulownia pasz, warto dowiedzieć się, czy firma, która oferuje tego rodzaju sprzęt gwarantuje również serwis naprawczy na wypadek usterki.

Comments are closed.