Press "Enter" to skip to content

Jakie jest doskonałe drewno do kominka

Kominek jest obecnie dosyć modnym elementem wyposażenia wnętrz. Nie można się temu dziwić, gdyż tworzy interesującą atmosferę, w szczególności podczas zimy bądź jesieni, jakie w Polsce trwają naprawdę długo oraz charakteryzują się naprawdę niskimi temperaturami.

jadalnia

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame

Wiele osób decyduje się na zwyczajne kominki otwarte, jakie są zasilane drewnem, chociaż mają one poważną konkurencję w postaci kominków elektrycznych albo gazowych. Bardzo duże znaczenie ma wybór idealnego drewna kominkowego. Dzięki temu zmniejsza się koszty jego zakupu. Ponadto, zagwarantuje się, że kominek będzie działał bez jakichkolwiek problemów. Ogromnym zainteresowaniem odznacza się z reguły drewno kominkowe (polecany artykuł) Grójec, którego jakość jest naprawdę wysoka.
Wybierając drewno kominkowe, wskazane jest unikać drzew iglastych. Z jakiego powodu? Ponieważ posiadają one w sobie bardzo dużą ilość żywicy, jaka może spowodować pojawienie się nieestetycznych plam. Co więcej, ich usuwanie może nastręczać dużo trudności. Dużo lepszym wyborem jest drewno https://tartak-urszulewo.pl/tarcica-konstrukcyjna/ pochodzące z drzew liściastych, gdyż w nich zawartość żywicy jest niewielka. Znakomicie sprawdzają się przede wszystkim gatunki zaliczane do twardych. W tej grupie można wyróżnić na przykład dąb. Takie drewno bowiem jest najbardziej wydajne. Nie spala się błyskawicznie,

drewno kominkowe na paletach

Autor: FHU ANDRE
Źródło: http://fhu-andre.pl/

a jednocześnie wydziela dużą ilość ciepła. Do ogrzania takiego samego pomieszczenia potrzebna by była zdecydowanie większa ilość drewna miękkiego. Są to nie tylko duże koszty, ale też większy kłopot, gdyż trzeba częściej dokładać do kominka nową porcję.

Zdecydowanie nie można w kominku spalać drewnianych odpadów, przykładowo drewna ze starych mebli. Są one bowiem z reguły pokryte środkami chemicznymi. Drewno kominkowe (idź do mojej strony) koniecznie musi być uprzednio składowane. Oznacza to, że zostało składowane przez określony czas, by pozbyć się nagromadzonej wody, która utrudniałaby znacząco jego spalanie. Warto o tym pamiętać, jako że mokre drewno nie tylko będzie się źle paliło, ale ponadto zacznie wytwarzać znaczącą ilość dymu. Drewno (wypróbuj klej do drewna -> http://www.interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe/kleje-do-drewna) powinno się nabywać u sprawdzonych sprzedawców. Doskonałym rozwiązaniem jest także kupowanie go w nadleśnictwach. Dobrze wybrane drewno powinno być idealnie suche i pocięte w wygodne szczapy, jakie zmieszczą się bez kłopotu w kominku.

Comments are closed.