Press "Enter" to skip to content

Jakim sposobem przekonać pociechę, by poszło do fryzjera?

Wiele dzieci ma kłopot ze strzyżeniem włosów. W ogóle nie chcą iść do fryzjera, a wielokrotnie na sam widok zakładu fryzjerskiego odpowiadają głośnym szlochaniem.

Może tak być nie tylko przed pierwszą wizytą, lecz także przez każdą następną, gdyż maluchy

Chłopczyk

Autor: Sergio Vassio Photography
Źródło: http://www.flickr.com

traktują włosy jako nierozdzielną część swojego ciała i obawiają się bólu, który może wiązać się z ich przystrzyżeniem. Niedobry jest również hałas związany m.in. z suszeniem głowy albo niemiłe przeżycia w czasie pierwszej próby. Wyjściem mogą być bajkowe fotele fryzjerskie dla dzieci (dla przykładu: ).

Najważniejsze bowiem to w ogóle spowodować, by dziecko chciało wejść do salonu fryzjerskiego. Wielokrotnie jest to wyjątkowo trudne, gdyż maluch wyrywa się, krzyczy i zanosi szlochem. Nie pomagają wyjaśnienia, iż fryzjer wyczaruje fantastyczną fryzurkę. Zachęcić za to może kolorowy fotel fryzjerski, jaki zagwarantuje spokojne ścinanie włosów. Maluszek pragnący wsiąść do wesołego samochodzika lub na motor może kompletnie zapomnieć o strachu, ponieważ tak mocno będzie chciał się na nim bawić.

Mała dziewczynka

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com

Bajkowy klimat salonu można także wyeksponować wielobarwnymi ścianami, dziecięcymi piosenkami puszczanymi w tle albo zabawkami, które przyciągną uwagę naszych pociech. Dzięki temu dziecko przekona się, iż wizyta u fryzjera wcale nie jest okropna i może wiązać się z miłymi chwilami, a nawet ze wspaniałą zabawą. Dodatkowym bodźcem przekonującym maluszka może być niewielki podarunek wręczany po ścięciu włosów. Jednakże bajeczne fotele fryzjerskie dla dzieci to bez wątpienia najlepszy sposób na małych klientów odczuwających strach przed fryzjerem.

Zainteresował Cię nasz tekst? Zatem czytaj to ścianki szklane, na co masz chęć na nowej witrynie, którą z chęcią dla Ciebie stworzyliśmy.

Gdzie je kupić? Idealne są sklepy internetowe, w jakich zaznajomimy się z dostępnymi produktami, przeczytamy wszystkie informacje na temat wybranego asortymentu oraz zamówimy wybrany fotel prosto do naszego salonu.

Biorąc malucha do kolorowego salonu fryzjerskiego, możemy mieć gwarancję, że nasza pociecha nie ucieknie z wrzaskiem, a spokojnie poczeka na wykonanie pięknej fryzury. Warto jest cały czas stać w pobliżu naszego dziecka, aby czuło, iż jest bezpieczne, a każda następna wizyta będzie niewątpliwie toczyć się w coraz lepszej atmosferze. Dziecko z czasem przestanie się bać i samo zechce pójść znowu do salonu, by przystrzyc włosy.

Comments are closed.