Press "Enter" to skip to content

Czy są jakieś rady, którymi warto się kierować przy wyborze mebli łazienkowych? Jakie meble wybrać?

Aranżacja łazienki to szereg zadań, które trzeba zrobić oraz wyborów, które trzeba podjąć. Otrzymany efekt musi być nie jedynie estetyczny, ale też przestrzeń ta powinna być wygodna. Sporą rolę pełnią tutaj meble do łazienki. W jaki sposób dokonać wyboru?

W salonach można znaleźć całą masę interesujących wzorów mebli, niektóre coraz bardziej przypominają takie, które kupujemy do pokojów. Jednak kiedy wybieramy nowoczesne szafki łazienkowe, dowiedzmy się, czy są odpowiednie na warunki łazienkowe. Chodzi głównie o wysoką wilgotność, jakie niekorzystnie wpływa na meble. Jeżeli o to nie zadbamy, to nasza umywalka z szafką może i będzie wyglądać pięknie na początku, lecz po jakimś czasie zobaczymy pierwsze zmiany. Materiał, z którego wykonane są takie nieprzystosowane sprzęty z czasem pęka i puchnie od dużej ilości wody. Meble prezentują się nieestetycznie.
umywalka z szafką

Autor: thisisbossi
umywalka z szafką

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest kupić meble zrobione z drewna. Niektórzy sądzą, iż to może nie być dobry pomysł, natomiast nowoczesne szafki łazienkowe wykonane z drewna oraz zabezpieczone odpowiednio, posłużą nam bardzo długi czas. Drewno doskonale prezentuje się w połączeniu ze szkłem i ceramiką. Dzięki niemu wnętrze jest przytulniejsze.

Jeśli też zależy nam na wyjątkowym efekcie estetycznym, to sprawdzić może się umywalka z szafką bardziej stylizowana, designerska. Takie meble (zobacz magnat michał suder) są niesamowite, a mogą być wykonane na przykład z zabytkowej maszyny do szycia. To również sposób na otrzymanie w swoim domu przestrzeni bardzo wyjątkowej. Warto zastanowić się nad tego typu niecodziennym rozwiązaniem.

Comments are closed.