Press "Enter" to skip to content

Regulamin serwisu internetowego – z jakiego powodu ma tak duże znaczenie i jakie mogą być konsekwencje jego nieprawidłowości.

Regulamin internetowego sklepu – dlaczego ma tak duże znaczenie i jakie mogą być konsekwencje jego nieprawidłowości.

Rozwój sieci internetowej spowodował, że przedsiębiorcy zaczęli świadczyć drogą elektroniczną bardzo dużą ilość różnych usług. Duża ich część jest tylko wirtualna, jak na przykład hostowanie plików czy reklama internetowa. Inne mogą się wiązać z czynnościami wykonywanymi w rzeczywistym świecie, i tu mowa jest przede wszystkim o internetowej sprzedaży, gdzie zamówienia będzie się składać w wirtualnych sklepach, a zakupione produkty wysyłane są tradycyjną paczką do klientów.

zobacz

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Na wszystkich przedsiębiorców, którzy w jakikolwiek sposób wykonują internetowe usługi, ustawodawca nałożył parę ważnych obowiązków.

Zainteresowały Cię wiadomości podane w tym tekście? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła możesz przenieść się do bardziej szczegółowych treści, które ukryliśmy w linku poniżej.

Najważniejszym z nich jest regulamin, dotyczy to każdego kto prowadzi działalność w sieci internetowej, zarówno wszystkich internetowych sklepów, jak również pozostałych usługodawców. Niezwykle istotne jest to, że regulamin powinno się nieodpłatnie przekazać klientom. Najlepszą metodą będzie umieszczenie regulaminu w swoim serwisie internetowym, tak aby każdy po zajrzeniu do odpowiedniej zakładki mógł się z nim zapoznać.

Nieposiadanie regulaminu lub jego niewłaściwe zredagowanie może być dla właściciela strony bardzo kosztowne.

Wejdź na ten link oraz zobacz więcej dkny bardziej precyzyjnych danych dotyczących prezentowanego tu tematu. Z pewnością jest on niezwykle ekscytujący.

Za każdy wpis, który nie jest dozwolony można ponieść karę finansową, a czasami może ich być w regulaminie nawet kilkanaście. Wszystkie one można znaleźć w wykazie klauzul niedozwolonych, gdzie publikowane są wszystkie zapisy, które pojawić się nie mogą w regulaminach. Tak więc warto, jeśli się ktoś zacznie angażować w handel internetowy, dokładnie skontrolować regulamin sklepu, który otworzył. Może się bowiem okazać, że niektóre jego paragrafy nie będą dopuszczalne, a niektóre prawnicze firmy jedynie na to czekają, aby je znaleźć i na tym nieco zarobić (prawa i obowiązki w sklepie).

Dobrze, aby taką sprawą zajęli się prawnicy z doświadczeniem, ponieważ prawo, zwłaszcza w obszarze handlu internetowego zmienia się bardzo szybko, cały czas pojawiają się kolejne niepoprawne klauzule, i tylko ktoś kto jest na bieżąco z taką tematyką może dobrze się tym zająć.

Comments are closed.