Press "Enter" to skip to content

Co to jest stal hardox?

Stale typu hardox zalicza się do produktów mających bardzo duże zastosowanie. Wyroby z tych stali są wykorzystywane właściwie w każdej dziedzinie przemysłu. Tym, co wyróżnia je spośród innych typów stali jest wyjątkowa odporność takiego rodzaju materiału na ścieranie. Przykładowym zastosowaniem tego rodzaju stali są młotki hardox.

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow

Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/

Należą one do elementów kruszarek, które wystawione są na silne działania mechaniczne, młotki te pracują w warunkach ekstremalnych i bardzo ważne jest, aby stal ta była niezwykle wytrzymały. Młotki hardox posiadają jeszcze jedną niezwykle istotną cechę – posiadają zdolność dużego przenoszenia zmiennych obciążeń. Taki materiał i różne przedmioty wyrabiane ze stali hardox uznawane są przez specjalistów za najlepsze typy stali na świecie, dając tym samym pewność, że określone urządzenie będzie działała bezawaryjnie przez wiele lat. Stal – tutaj oferta stali zbrojeniowej – hardox (sprawdź ofertę na wykorzystywana jest do produkcji elementów urządzeń, jakie pracują między innymi przy robotach wyburzeniowych, ale również kontenerów o specjalnym przeznaczeniu oraz wszelkich maszyn, które powinny działać bardzo długi okres czasu nie bez ryzyka jakiegokolwiek pęknięcia i odkształcenia. Taka filozofia działania pozwala zmniejszyć zużycie maszyn a tym samym wydłużyć żywotność oraz ograniczyć koszty wiążące się z naprawami zużytych elementów. Interesujący i korzystny zdaje się być też fakt, że stal hardox zachowuje się tak samo przez całą swoją żywotność (więcej: Stal hardox jest więc blaStal – aner.com.pl/ – wyjątkowo trudnościeralną, wymagającą bardzo specjalistycznej obróbki.

śruby

Źródło: www.morguefile.com

Obróbka metali trudnościeralnych jako proces, który wymaga specjalnego sprzętu i podejścia wykonuje się często w firmach oferujących tego typu materiały. Mają one konieczny sprzęt do cięcia i gięcia tak mocnych materiałów. Przykładem obróbki blach trudnościeralnych może być cięcie laserem, co gwarantuje niezwykle gładkie krawędzie oraz bardzo małe odpuszczenie na krawędziach. Dodatkową cechą takiego typu cięcia jest wyjątkowa precyzja przy wielokrotnych cięciach. Innym przykładem obróbki stali hardox jest cięcie plazmowe, jakie z kolei umożliwia przeprowadzenie dużej ilości cięć w krótkim czasie a ponadto jest relatywnie niedrogie. Wśród kilku metod cięcia stali hardox najlepszą metodą jest cięcie strumieniem wody.

Comments are closed.