Press "Enter" to skip to content

Szkło w naszych kuchniach czyli jak połączyć funkcjonalność z ładnym wyglądem? Co radzą eksperci

Jeżeli uważasz, że płytki ceramiczne w Twojej kuchni są mało oryginalne – sugerujemy abyś zastąpił je szklaną taflą. Szkło w kuchni to ostatni, obowiązujący trend. Idea ta, w szczególności sprawdzi się w niewielkiej kuchni, gdyż optycznie nada większej przestrzeni naszemu pomieszczeniu.
Jest to wspaniałe rozwiązanie do otwartej kuchni, gdyż kuchnie te wymagają większego zdyscyplinowania w planowaniu i dobieraniu wyposażenia. Szkło jest bardziej neutralne od płytek na ścianie, dlatego pasuje do otwartej kuchni, nie kolidując przy tym z resztą domu.

kuchnia

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Szkło (zajrzyj koniecznie) w kuchni oprócz swych walorów estetycznych posiada także wartości praktyczne, co w owym pomieszczeniu ma duże znaczenie.

Czy czytany tekst jest dla Ciebie pasjonujący? Jeśli tak, to kliknij też na pomocne artykuły (https://jeger.pl/blog/dekoracyjne-efekty-rodzaje-tynkow-ozdobnych/), które zawierają absorbujące dane – one wciągną Cię całkowicie.

Oczywistym jest iż, w kuchni stale coś chlapie i nietrudno o zabrudzenia. W takich sytuacjach sprawdza się połączenie praktyczności z estetyką. Dzięki hartowaniu, szkło jest na tyle solidne, że możemy zamontować je przy płytach grzewczych i kuchenkach gazowych. W razie potrzeby można przygotować otwory pod gniazdka elektryczne. Więcej na stronie myglass.

Montaż

Zamontowanie nad blatem szkła w zależności od jego rodzaju zapewni nam różny efekt. Szkło bezbarwne uwydatni nam fakturę ściany – możemy ku temu wykorzystać surowe cegły lub barwne ściany, zaś szkło matowe będzie neutralnym wykończeniem. Polakierowane lub barwne da gładką płaszczyznę koloru, a szkło z nadrukiem sitodrukowym będzie pełnić funkcję oryginalnego obrazu. Należałoby jednak zawsze pamiętać o zabezpieczeniu przestrzeni pomiędzy szkłem a ścianą, po to by uniknąć trudnych do pozbycia się zanieczyszczeń. Produktem uszczelniającym może być silikon tudzież elastyczne podkładki (uszczelki), które dopasowują się na krawędziach do nierówności materiałów i wypełnią powstałe szczeliny. Wśród nowości pojawia się szkło z zamontowanymi diodami i antybakteryjne.

O dobrodziejstwach kabin prysznicowych wszyscy wiemy, ale doceniamy je szczególnie w godzinach rannych, gdy szybki prysznic pobudza nas i ładuje pozytywną energią na cały dzień. Kabina prysznicowa jest doskonałym dodatkiem wnętrza łazienki i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, nie pozbawiając nas przy tym przestrzeni.

Sporo modeli zaopatrzonych jest w dodatkowe rozwiązania, o których kupujący często nie wiedzą. A warto się nimi zainteresować, ponieważ mają one kolosalny wpływ na komfort użytkowania, np. na łatwość utrzymania kabiny w czystości. Wybór kabin jest tak szeroki, że zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wyrafinowanych użytkowników, więcej na .

Comments are closed.