Press "Enter" to skip to content

Sprawdź jak dobrze dobrany kominek zmienia pomieszczenia

Kiedy termometry pokazują nam coraz mniejsze temperatury, a lato zmienia się pomalutku w odległe wspomnienia, pragniemy się przy czymś zagrzać. Nic tak lepiej nie rozgrzewa, jak buchający ogień z kominka.

kominek elektryczny

Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska

Ogień towarzyszy człowiekowi od czasów prehistorycznych. Jest również symbolem domu i namiętnej miłości. Ma także funkcję terapeutyczną- patrząc się w żar, relaksujemy się. Stąd też nie dziwi fakt, że mnóstwo osób decyduje się na postawienie w swoim domu kominka.

Jeszcze do niedawna na tego typu luksus mogły sobie pozwalać jedynie osoby, które posiadały budynki jednorodzinne. Dzisiaj kominek można postawić również w zabudowie rekreacyjnej i w domach wielorodzinnych. Nie powinny one być wyższe niż 12 metrów wysokości, ani mieć więcej niż 4 kondygnacje.

Jeżeli zechcemy mieć kominek w naszym mieszkanku, mamy do wyboru mnóstwo nowoczesnych projektów. Można postawić tradycyjny murowany kominek, który kojarzony jest z sielskimi klimatami. Ale dla amatorów bardziej wyrafinowanych stylizacji również znajdzie się coś interesującego. Mamy do wyboru tradycyjne kominki na drewno lub węgiel, kominki gazowe i na biopaliwo.
Następnym etapem jest wybór poszczególnych elementów. W pierwszej kolejności drzwi kominkowe. W wielu sklepach, również (moja strona) tych internetowych, dostaniemy rozmaite rodzaje, w różnych cenach.

Szyba kominkowa Robax to również dużo możliwości. Pamiętajmy, aby była odporna na najwyższe temperatury oraz posiadała niezbędne atesty. W sklepach znajdziemy już gatunki samooczyszczające się. Niezmiernie popularne jest także szkło gięte – . Może być ono wygięte po łuku, pod kątem lub trapezowo. Firmy robią szkło kominkowe dostosowane do naszych indywidualnych wymagań. Można także nabyć specjalne akcesoria do kominka. Narzędzia kominkowe, czy stojaki na drewno dobrze wyglądają w takiej samej stylizacji.
Dla jednych kominek jest metaforą rodzinnego ciepła. Dla innych- luksusu. A dla niektórych to kiczowaty przedmiot, który pokazuje brak dobrego smaku u właścicieli. Prawda pewnie leży gdzieś pośrodku.

Comments are closed.