Press "Enter" to skip to content

Fiber laser jako najnowsza technologia wydajnego obcinania

Fiber laser to określenie laserów, których wiązkę wolno ekspediować za pomocą światłowodów. Jest to realne dzięki dobrej rozciągłości fali światła zdobywanego z rezonatorów. Laser fiber światłowodowy, to najnowsza technologia efektywnego wycinania dowolnych kształtów z blach. Technologia laserów fiber użytkowana jest do przycinania blach od niedawna, a natychmiast zyskała wielu sympatyków i rozwija się niezwykle szybko.

tu

Autor: IPAS institute for photonics & advanced sensing
Źródło: http://www.flickr.com
laser (cięcie laserem) fiber cechuje niezawodność i energooszczędność, którą zawdzięcza swej sztampowej budowie. Kierowanie wiązki laserowej odbywa się za pomocą światłowodu. Laser fiber może wykonywać pracę przez niezwykle długi czas, co umożliwia zachowanie małych wartości eksploatacji. Niezawodna chłodnica przynosi właściwy stan schładzania, a całe urządzenie jest niezmiernie bezpieczne w użytkowaniu. Więcej szczegółów w tym źródle: fiber laser od firmy DK Lasertechnik.

Laser światłowodowy używany jest w przemyśle maszynowym. Laser fiber służy na ogół jako rezonator w wycinarkach sterowanych numerycznie, do blach i pozostałych surowców metalowych. Używanie lasera fiber przynosi większą wydajność i sprawność energetyczną aniżeli inne źródła.

Wycinarki laserowe fiber charakteryzują się niezwykle małym wykorzystaniem energii elektrycznej, wysoką sprawnością, czystym cięciem, także dużą dokładnością. Fiber laser jest technologią o najwyższej innowacyjności na rynku Naczelną wartością wycinarki laserowej fiber jest nadzwyczaj niski koszt wyciętego detalu, mniej aniżeli w standardowym laserze CO2. Fiber laser jest przyrządem o bardzo małym koszcie utrzymania. W nowej generacji laser światłowodowy jest wyposażony w w największym stopniu zaawansowaną głowicę tnącą. Fiber Laser to zaawansowana technologia krojenia stali.

Fiber laser pozwala krajać tworzywa odblaskowe takie jak miedź, czy mosiądz. W Polsce pracuje dużo tych przyrządów. Niezwykle duże doświadczenie techniczne zezwala na optymalny dobór maszyny pod względem kierunku produkcji. Fiber laser inicjuje śmiele możliwości, pożytki i oszczędności w technice cięcia laserem.
Każdy laser jest bardzo niebezpieczny dla ludzkiego oka, trzeba wiedzieć, aby powierzchnia robocza była odgrodzona od otoczenia (przeczytaj więcej na

Comments are closed.