Press "Enter" to skip to content

Wyposażamy mieszkanko w kamienicy!

Obmyślasz, jak urządzić mieszkanie w kamienicy? Dziś pomożemy ci w tej kwestii. Oposzemy kilka pomysłów. Taka przestrzeń ma dwa plusy – mieszkanie jest wysokie i jest bardzo klimatyczne.

Kamienica

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Aranżacja lokalu w kamienicy jest specyficznym wyzwaniem. W tym przypadku możemy sobie pozwolić np. na stworzenie antresoli. W ten sposób możemy dać łóżko i część sypialną na górze, a na podłodze zyskujemy dodatkową powierzchnię, gdzie możemy wstawić dodatkowy mebel (kliknij tu), albo urządzić kącik towarzyski. Jest to idealna koncepcja szczególnie w przypadku wyboru mieszkania małego – kawalerki, albo dwupokojowego.

Niezwykle oryginalną aranżację i mieszkaniową rewolucję, na którą pozwolili sobie pewni mieszkańcy Krakowa pokazała moja ulubiona blogerka wnętrzarska – Lovingit na swoim blogu. Ulazała krok po kroku jak wykonała nowe wnętrze, a także na co warto zwrócić uwagę aranżując taką przestrzeń. Wpis odnajdziecie pod linkiem: zobacz. Mi samej totalnie podoba się w tym przypadku prostota złączona z współczesnością wnętrza. Oglądając zdjęcia, wcale nie zobaczyłam, że to mieszkanie jest wykonane w wiekowej kamienicy. Bardzo zwracają moją uwagę w tym wszystkim drzwi do sypialni jak do szafy.

Sandomierz

Autor: Jakub Jankiewicz
Źródło: http://www.flickr.com

To współczesne rozwiązanie pozwala nam zaoszczędzić nieco przestrzeni, i wstawić jeszcze jeden mebel, o który źle wyglądałby drzwi. Co idealnie, wykonane przez internautkę przestrzeń prezentuje, że jest możliwość stworzenia przytulnej, ciepłą przestrzeń w kolorach szarości. Oczywiście klimatu wnętrzu dodają stojące lampy i szczegóły – poduszki, niewielkie szafki nocne.

Comments are closed.