Press "Enter" to skip to content

Czy powinniśmy zdecydować się na fototapetę? Jakie są rodzaje? O czym powinniśmy wiedzieć?

Kiedy planujemy zmianę wyglądu mieszkania próbujemy dobrać coś nowego, świeżego oraz ciekawego, żeby nasze wnętrza na nowo zyskały na lepszym wyglądzie. Nie jest to takie łatwe, szczególnie, iż wybór jest duży i do końca nie wiemy, co byłoby rzeczywiście najlepsze. Sprawdzamy magazyny wnętrzarskie, strony www, a także jeździmy na targi budowlane, by przekonać się, co będzie korzystnie wyglądać.

fototapety czarno białe

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Dekoracje DECOSA

Autor: DECOSA
Źródło: DECOSA
Naszym zdaniem rewelacyjną propozycją są fototapety. Mają one coraz więcej zwolenników, najkorzystniej więc bliżej sprawdzić to zagadnienie.
Propozycja fototapet jest faktycznie bogata, różnorodna, dla każdego coś się znajdzie. W ofercie są różnorodne wzory, tj. fototapety czarno białe . Znajdziemy widoki wspaniałych terenów, jak i wieżowce wielkich miast, są zwierzęta i rośliny, sztuka abstrakcyjna a także klasyczna. Fototapeta to jednak przede wszystkim okazja na upolowanie swojego wzoru, który kojarzy nam się bardzo dobrze. Fototapeta to zdjęcia, które są dla nas istotne, wspomnienia, które mamy ochotę zachować już na zawsze. Zwłaszcza, iż wybranie zdjęcia nie może sprawiać kłopotów, bo specjaliści podpowiadają, że już zdjęcie zrobione aparatem, jaki ma powyżej dwanaście pikseli i dobrą optykę, jest właściwe, aby przerobić je na piękne zdjęcie.
Co więcej profesjonaliści obrobią je w ten sposób, żeby nie były widoczne piksele. Tego rodzaju fototapety na zamówienie w specjalistycznej firmie, to więc najbardziej odpowiedni sposób na cudowną, oryginalną fototapetę fototapety zamówieniowe. Najlepsze firmy mogą dopasować odpowiednią fototapetę do każdego wnętrza, są w stanie ocenić czy będzie pasować, pomagają dopasować rozmiar, doradzają w innych zagadnieniach. W ofercie są trzy rodzaje tapet, takie jak foliowa, lateksowa i winylowa. Każda to trzy pozostałe podłoża. Mają różnice w zastosowaniu, trwałości oraz cenie. Foliowe są samoprzylepne, wydrukowane na tkaninie poliestrowej. Trochę podobna jest do naklejki ściennej. To najtańsza, lecz również najpopularniejsza opcja wśród fototapet. Jej jakość jest zależna od wyboru folii oraz farby (sprawdź farby akrylowe do drewna) drukarskiej. Tego typu tapetę najlepiej używać na gładkie powierzchnie, dobra jest do klejenia na drzwiach lub meblach, ale i często jest wykorzystywana jako ozdoba ścian.
Inny typ to fototapeta laminowana, rzeczywiście odporna, tworzona na podłożu lateksowym. Jest odporna na szorowanie, czyszczenie oraz mycie środkami chemicznymi. Można ją stosować w każdym miejscu, też pod prysznicem.

To także optymalny wybór, żeby dekorować ściany w salonie. Fototapeta winylowa to najczęściej podkład z flizeliny z dodatkiem winylu. Posiada najbardziej solidny podkład, jest też droższy i trudniejszy w montażu. Istotną zaletą jest możliwość kilkukrotnego mycia. Trzeba przyznać, iż jest najbardziej trwała ze wszystkich modeli.

Comments are closed.