Press "Enter" to skip to content

Fototapeta w kuchni jako nietuzinkowe wyjście

ściana w kuchni i w łazience jest dużo bardziej narażona na wpływ wilgotności, temperatury, także zabrudzeń, aniżeli ściany w innych pomieszczeniach.
Płytki ceramiczne, chociaż wciąż powszechne, nie królują już w każdej kuchni.

fototapeta do kuchni

Autor: Toiles de Mayenne
Źródło: Toiles de Mayenne
Do działań wstąpiły nowoczesne i dużo oryginalniejsze surowce. Ściany kuchenne bywają bardziej niż różne nawierzchnie narażone na ścieranie, poplamienia, postępowanie różnych substancji, w związku z tym muszą być prawidłowo zabezpieczone. Zwłaszcza miejsce między szafkami, a blatem roboczym, za piecykiem, bądź zlewozmywakiem. Łatwo w tamtym miejscu o zanieczyszczenia, tłuste plamy.
Do niedawna można było spotykać tapetę wyłącznie w pokojach, przedpokojach. W tej chwili już w kuchni, czy łazience. I zwolenników owego pomysłowego podejścia przybywa. Do owych miejsc jak kuchnia najlepiej nadają się tapety winylowe. Ich wierzchnią warstwę można wielokrotnie myć, a nawet szorować. Fototapeta do kuchni winylowa porządniej niż farba farby ekologiczne do ścian zakryje nierówną ścianę. Nim nałożymy tapetę należy uprzątnąć z brudu i tłuszczu ścianę. Do przyklejenia tapety stosujemy klej wodoodporny. Zamiast jednokolorowych kafelków jest możliwość na ścianę pomiędzy szafki, a blat nakleić laminowaną fototapetę. Formy i odcienie zachwycają. Soczyste arbuzy, wysokościowce Manhattanu, bambusy, abstrakcyjne kształty. Współczesne fototapety są wytrzymałe na wodę i zmywalne. Naklejamy je bezpośrednio na prostą i zagruntowaną powierzchnię.

Przy blacie kuchennym dobrze jest ją zabezpieczyć silikonem, aby nie podeszła wodą. Fototapety kuchenne można zabezpieczyć szkłem. To atrakcyjny sposób na urządzenia kuchni.

Comments are closed.