Press "Enter" to skip to content

Powiększamy wnętrza za pomocą fototapet

Jak spowodować, aby ciasny przedpokój sprawiał wrażenie trochę szerszego, a maleńka sypialnia zyskała nieco ponadplanowych metrów?
Nic tak nie powiększa optycznie niedużych mieszkań, jak odpowiednio dobrana fototapeta czy też naklejka ścienna.

Podpowiemy Wam dziś które wzory, motywy i barwy najodpowiedniej dobrać, aby oszukać nasze oczy i zmysły oraz otrzymać rezultat ponadplanowej powierzchni.

Nie ociągaj się! Jeśli intryguje Cię ten artykuł, to następny ciekawy news znajdziesz w podanym linku. Przekaż nam własny wniosek – będzie nam bardzo miło.

Pierwszym jak też niezawodnym sposobem na interesujący efekt wizualny we wnętrzu jest fototapeta z perspektywą. Są to fototapety albo naklejki ścienne z motywem drogi, ulicy czy też alejki. Przetestujcie sami, w jaki sposób tajemnicze włoskie uliczki albo poetyczne alejki cudownie stworzą iluzję głębi, jaka doda przestrzeni. Podobny efekt możemy otrzymać stosując fototapety w geometryczne, abstrakcyjne wzory.

urządzanie

Autor: Myrone Delacruz
Źródło: http://www.flickr.com
oryginalne półki

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym, równie efektownym i efektywnym sposobem będzie fototapeta z tematem krajobrazu. Ładne krajobrazy, otwarte jak też ogromne przestrzenie, jak na przykład widoki miast, góry czy też egzotyczne plaże tworzą odczucie, iż nasza ściana staje się niczym ogromne okno szeroko otwarte na świat. Kolejny trik, jaki możesz wykorzystać, to fototapeta w pasy. Być może ów motyw nie będzie już tak olśniewający jak dwie ostatnie propozycje, jednak z pewnością takowa fototapeta doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach nowoczesnych. Pamiętajmy o zasadzie, że paski wertykalne wizualnie podwyższają wnętrze, natomiast poziome sprawią, że wnętrze będzie szersze. Czwartym sposobem jest użycie mocy, jaka drzemie w kolorach i kontrastach.

Wszyscy chyba znają fundamentalną zasadę, że jasne barwy wizualnie zwiększają mieszkanie, natomiast ciemne zmniejszają je. A zatem, ażeby uzyskać rezultat ponadplanowej przestrzeni selekcjonujmy fototapety w jasnych barwach np. fototapety kwiaty w pastelowe, delikatne wzory.

Comments are closed.