Press "Enter" to skip to content

Jak przyozdobić otwór okienny w kuchni?

Jak często zastanawiacie się co zrobić z oknem w kuchni? Dla niektórych potrafi ono stanowić zmorę aranżacyjną, dla mnie jednak posiadanie wnęki okiennej w kuchni, to wielki pozytyw dla wnętrza.
Okno kuchenne, to nie wyłącznie źródło słonecznego światła i napływu rześkiego powietrza, lecz także interesujący fragment dekoracyjny.

firanki

Źródło: http://www.flickr.com
meblościanka

Autor: noricum
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób podejść do zagadnienia kuchennego okna, by otrzymać najlepszy rezultat? Oto kilka wskazówek.

Najistotniejszą regułą, jaką warto się pokierować przy aranżacji każdego pomieszczenia, jest zachowanie spójności w stylu. Wystrój wnęki okiennej winien nawiązywać do stylu pomieszczenia i stanowić ozdobne uzupełnienie. Dla wnętrz kuchennych z nowoczesną zabudową, idealnym wyjściem jest pozostawienie nagiego okna. Zwłaszcza, jeżeli znajduje się ono między sprzętami. To one będą stanowić jego naturalną dekorację. Odsłonięte okienko, przyzwoli nam wpuścić przestrzeń do mieszkania, dzięki czemu kuchnia optycznie powiększy się. W minimalistycznym pomieszczeniu, zbyteczne ozdoby okienne mogą tylko zaburzyć harmonię wewnętrzną. Plusem takiej aranżacji będzie jej funkcjonalność – otwór okienny łatwo utrzymać w czystości. Inną koncepcją, dla ozdoby okna – więcej info – w nowoczesnej kuchni, jest zastosowanie rolet rzymskich, zrobionych z lekkiego drapowanego materiału. Znakomicie sprawdzą się one w wielkich oraz wysokich pomieszczeniach, bowiem montowane są najczęściej na ścianie ponad oknem.

Przy wyborze takiej opcji, musimy pamiętać o tym, iż jeżeli nie posiadamy wystarczająco dużego nadproża okiennego, rolety rzymskie, nawet po całkowitym zwinięciu, pozostaną w świetle okna. Dobrym wyjściem są też firanki.

Comments are closed.