Press "Enter" to skip to content

Powiększamy mieszkanie z pomocą fototapet

Jak spowodować, by mały korytarz powodował odczucie trochę szerszego, natomiast malutka alkowa zyskała nieco dodatkowych metrów?

Nic tak nie powiększa optycznie małych wnętrz, jak znakomicie dobrana fototapeta czy naklejka ścienna. Powiemy Wam dzisiaj jakie desenie, motywy i odcienie najlepiej selekcjonować, aby oszukać nasze oczy a także zmysły i otrzymać rezultat dodatkowej powierzchni.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany tekst, bez wahania zobacz jeszcze inne warte zerknięcia (https://reklamywiktor.pl/) wpisy – na pewno także Cię zafrapują.

Pierwszym i niezawodnym podejściem na atrakcyjny efekt wizualny we wnętrzu jest fototapeta z perspektywą. To fototapety czy nalepki ścienne z motywem drogi, uliczki albo alejki. Sprawdźcie sami, jak romantyczne włoskie uliczki lub malownicze alejki doskonale stworzą iluzję głębi, która doda powierzchni. Analogiczny wynik możesz otrzymać wykorzystując fototapety w geometryczne, abstrakcyjne desenie. Podobny wynik możemy uzyskać wykorzystując fototapety z dinozaurami.

klucze

Źródło: www.morguefile.com
Innym, równie fantastycznym i skutecznym sposobem będzie fototapeta z krajobrazem. Ładne pejzaże, otwarte jak też duże powierzchnie, jak na przykład panoramy miast, góry czy egzotyczne plaże kreują wrażenie, że nasza ściana staje się niczym duże okno (super profil podparapetowy https://www.metal-plast.pl/oferta/profil-transportowo-montazowy/) szeroko otwarte na świat. Następnym sposobem jest wykorzystanie siły, która drzemie w barwach a także kontrastach. Sprawdzi się tutaj na pewno fototapeta taniec.

Wszyscy prawdopodobnie znają kardynalną zasadę, że jasne odcienie optycznie powiększają mieszkanie, zaś ciemne zmniejszają je. A zatem, ażeby uzyskać rezultat ponadplanowej powierzchni wybierajmy fototapety w jasnych kolorach np. w pastelowe, delikatne wzorki.

Comments are closed.