Press "Enter" to skip to content

Budowa oczka wodnego – kroczek po kroczku

Budowa wodnego oczka z folii to popularny sposób na samodzielne wykonanie zbiornika wodnego w prywatnym ogrodzie.
Ażeby oczko wodne prezentowało się pięknie, natomiast folia do oczka wodnego spełniała swą rolę przez lata, wszelakie roboty trzeba zrealizować niezwykle cierpliwie a także w odpowiedni sposób.

folia do oczka wodnego

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Zobacz jakim sposobem wybudować oczko wodne z folii krok po kroku. Pierwszym etapem, jaki zrealizujemy będzie wybór odpowiedniego typu wykładziny elastycznej do budowy wodnego oczka, która będzie stanowiła typ wodoodpornej przegrody między glebą, a wodą .

Jeżeli chcesz szybko znaleźć zbliżone teksty dotyczące tego zagadnienia, zobacz dodatkowe info (https://www.jwp.pl/uslugi/odnowienia-i-zmiany/) na innej tego rodzaju stronie.

Przed zakupem powinno się określić kształt jak też rozmiar konstruowanego zbiornika, bo będzie to warunkowało wybór właściwego surowca do budowy. Należyty kształt zbiornika możesz naznaczyć za pomocą sznura zamocowanego na kołkach, albo gumowego węża. Gdy wyznaczyliśmy układ, możemy przejść do pomiarów zamierzanego zasobnika. Wpierw trzeba określić maksymalne rozmiary zbiornika, to jest rozciągłość, szerokość jak też głębokość.

market z częściami AGD

Autor: N i c o l a
Źródło: http://www.flickr.com
Po wskazaniu kształtu, rozmiarów zbiornika, a także zakupie należytej wykładziny, możemy przejść do wykopywania dołu. W tym czasie zakupioną wykładzinę warto rozłożyć z dala od zbiornika, w miejscu nasłonecznionym, ażeby stała się w wyższym stopniu elastyczna oraz łatwa w obróbce. Przy budowie zbiornika (więcej – http://www.maragency.pl/kategoria/podziemne/pehd/41) ważne jest aby zapobiec sterczeniu folii niedaleko brzegu oczka wodnego. Stercząca folia nie wygląda estetycznie, a dodatkowo jest narażona na intensywne działanie promieni słońca.

Wystawaniu wykładziny można jednak zapobiec poprzez właściwe uformowanie brzeżków oczka oraz zakamuflowanie jej skałami, żwirem i roślinami. W tym samym sklepie osiągalna będzie również agrowłóknina.

Comments are closed.