Press "Enter" to skip to content

W doskonałym troszczeniu się o twój ogród pomogą folia do oczka wodnego i agrowłuknina

Nieważne, czy masz przydomowy, mały ogródek, czy duży ogród, powinieneś dbać o żywotność roślin oraz o prezentację twojego ogrodu.
Każdy ogrodnik lub rolnik wie, że o rośliny trzeba się troszczyć o dowolnej porze roku.

miedź

Źródło: pixabay.com
W chwilach chłodniejszych należy zapewnić im warunki do pomyślnej wegetacji.

Czy zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to idź dalej i przejrzyj tam następne zajmujące wątki. Nie czekaj!

W tym celu stworzona została agrowłóknina. W przeciwieństwie do folii, przepuszcza ona wystarczającą ilość powietrza, światła i wody. Wyróżniamy rozmaite typy agrowłókniny, zależnie od pory roku. Istnieje więc agrowłóknina wiosenna, jesienna oraz zimowa. Są także różne jej grubości. Warto wybrać agrowłókninę, która posiada zgrzewane, lecz nie klejone łączenia a także wzmacniane brzegi, gdyż to gwarantuje trwałość włókniny. Jeśli wybierzemy odpowiednią wytrzymałość agrowłókniny, znanej oraz docenianej firmy, posłuży nam ona na lata.

Jeśli wyśniliśmy sobie, iż nasz ogródek będzie miał oczko wodne, musimy zatroszczyć się o jego szczelność. Właśnie do tego posłuży folia do oczka wodnego. Należy zadbać o to, aby folia była właściwie dobrana. Winna ona służyć przez parę lat. Nie powinna ona być nazbyt cienka ani nazbyt usztywniona. Folia natomiast winna być odporna na niskie i wysokie temperatury, uszkodzenia mechaniczne, przerastanie korzeni, wszelakie zmiany fizyczne oraz chemiczne, procesy starzenia oraz promienie UV. Dobra folia do oczka wodnego musi być odporna na przesiąknięcia. Postawmy również na towar ekologiczny, jaki nie zaszkodzi naszym roślinkom. Można poprosić o folię na wymiar lub wezwać fachową firmę, która na miejscu dopasuje folię do stawu lub wodnego oczka.

Dbanie o ogród zawsze się opłaca. W estetycznym miejscu bowiem dobrze się odpoczywa. W reprezentacyjnym ogródku możemy także przyjmować gości wszelakiego typu, nawet tych biznesowych.

Comments are closed.