Press "Enter" to skip to content

Elegancka i odporna elewacja z klinkieru

Wybór towaru, z jakiego zostanie wykonana fasada budynku, to decyzja podejmowana już na etapie pomysłu. Zazwyczaj, analizowane wybory, to zastosowanie tynku, ewentualnie wykonanie elewacji klinkierowej. Na korzyść cegły przemawiają przede wszystkim idealne parametry techniczne.

elewacja klinkierowa

Autor: Röben Polska
Źródło: Röben Polska
Klinkierowe elewacje traktowane są za bardzo dobre, długotrwałe, niewymagające naprawy, oraz podwyższające wartość materialną całego domu. Użycie tynku jest wyjściem tańszym w chwili zakupu materiałów, jednakże wydatki niwelują się, kiedy uwzględniona zostanie eksploatacja i przymus sporządzenia prac renowacyjnych po paru latach. W zamian kolejnej renowacji otynkowanej ściany, można zdecydować się na sfinalizowanie elewacji klinkierowej. Dokonuje się tego na dwa sposoby

Pierwszym z nich jest dobudowa powłoki osłonowej, w rezultacie czego zdobywa się ścianę trójwarstwową.

Poświęć chwilę i sprawdź tu funkcje rekuperatora analogiczne informacje na ten temat – one z całą pewnością Cię zaintrygują, zatem nie zwlekaj zbyt długo:)

Takie rozwiązanie przyczynia się do udoskonalenia własności termoizolacyjnych budynku, aczkolwiek potrzebuje należytego przystosowania fundamentów. Następnym sposobem jest stosowanie klinkierowych płytek elewacyjnych, jakie po prostu nakleja się na właściwie przyrządzone podłoże.

Gdy w zarysie architektonicznym zaplanowano zakończenie fasady tynkowej, dodanie warstwy z cegieł rzadko bywa dopuszczalna. Jako budulec charakteryzujący się znaczną masą, cegła potrzebuje odpowiednio przygotowanych fundamentów, jakie zniosą obciążenie elewacji klinkierowej. Jeśli ławy fundamentowe są na tyle obszerne, że

klinkier

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS

zapewniają ewentualność domurowania warstwy cegieł, to ścianę można wznosić na zastanych uprzednio podstawach. Kiedy szerokość ław nie jest wystarczająca, dopuszczalne jest ich poszerzenie tak, by sporządzić podparcie pod mur z cegieł.

Pozostałym sposobem bywa budowa elewacji z klinkieru (porównaj) na wyjątkowych konsolach ze stali nierdzewnej, które przenoszą obciążenia elewacji z cegieł wprost na ścianę konstrukcyjną. Konsole przyczepia się do ściany nośnej powyżej poziomem podłoża.

Ta nowa wiadomość (http://bautec-lodz.pl/) jest bardzo ciekawa i jeśli poszukujesz więcej danych na prezentowaną tu problematykę, to znajdziesz je tu.

Powinno się niemniej mieć na uwadze, że winny być one wmurowane w dobrze wysoce wytrzymały surowiec.

Comments are closed.