Press "Enter" to skip to content

Jak wybrać najlepsze pokrycie dachowe? Czy wiesz, jakie materiały budowlane są najlepsze?

Stawianie domu wiązane jest z dużymi kosztami. Niezbędne jest bowiem kupienie odpowiedniej działki, odnalezienie atrakcyjnego projektu oraz postawienie surowej konstrukcji zwieńczonej dachem. Jednym z najdroższych elementów budowy jest bez wątpienia dach. Naturalnie wiele zależy od tego, jakiego rodzaju konstrukcję obraliśmy i jak znaczącą ma powierzchnię. Nie bez znaczenia jest też rodzaj samego pokrycia. Jakie rozwiązanie okaże się dla nas najwłaściwsze?

Głównie winniśmy zweryfikować, jak duże środki możemy przeznaczyć na zadaszenie budowanego domu. W dużej mierze budżet istotnie ograniczy pole wyboru. Jeśli dysponujemy niemałą gotówką, będziemy zainteresowani dachami doskonałej jakości – czytaj o domexie. Osoby poszukujące oszczędności, postawią raczej na tańsze rozwiązanie. Wybór stosowanego pokrycia winien być też dostosowany do konstrukcji samego dachu. Ciężkie dach – przejdź do serwisu -ówki z ceramiki potrzebują dużo mocniejszej konstrukcji niż dachy pokryte blachą bądź blachodachówką.

dach

Autor: Monier
Źródło: Monier

Dużym zainteresowaniem pochwalić się mogą choćby dachówki z ceramiki. Doskonale wyglądają, są naprawdę wytrzymałe, lecz niestety koszt takiego dachu jest bardzo wysoki. Alternatywnym rozwiązaniem może być wykorzystanie dachówek cementowych, jakie są znacznie lżejsze i sprzedawane w o wiele lepszych cenach. Jeszcze tańszym rozwiązaniem będą domy zwieńczone blachą, np. firmy domex. Blachy tego typu cechują się dużą wytrzymałością – korzystaj z elementów stalowych. Co prawda, do budowy dachu nie jest niezbędna plastyczna stal s355mc, lecz wybierając blachę na dach także powinniśmy stawiać na produkty z wysokiej półki. Zanim wybierzemy konkretne pokrycie dachowe, koniecznie odszukajmy w Internecie wszelkich opinii i rad.

Uda nam się przez to uniknąć zbędnych błędów, które mogą nas rzeczywiście niemało kosztować. Rozsądnie jest się też poradzić znajomych, którzy budowę domu mają już z głowy i posiadają znacznie szerszą wiedzą oraz mają rozeznanie w tym temacie. Pomocny może być również zatrudniony do budowy domu budowlaniec. Znając wiele opinii, będzie nam łatwiej podjąć decyzję.

Comments are closed.