Press "Enter" to skip to content

Co uwzględnić przy kompletowaniu wyprawki dla noworodka?

Narodziny niemowlęcia to bardzo ważna chwila w życiu wszystkich rodziców, w szczególności, jeśli to pierwsze, długo wyczekiwane dziecko. Rodzice dbają, aby przygotować dla malucha kompleksową wyprawkę i zaopatrzyć się we wszystkie przydatne akcesoria, które pomogą im w codziennej pielęgnacji. Co może być przydatne?

spacer

Autor: X-Lander
Źródło: X-Lander

Rzecz jasna przyda się chociażby smoczek, bez którego trudno wyobrazić sobie utulenie noworodka do snu. Smoczek uspokaja niemowlę, sprawia, że czuje się ono bezpiecznie, tak, jakby nieustannie ssało pierś matki. Wkładany jest do buzi, stąd też powinien być wykonany z odpowiedniego materiału. Udostępniane w sprzedaży są zarazem smoczki kauczukowe, jak i te wyprodukowane z silikonu (więcej informacji).

Kauczuk sprawia, że smoczek jest miękki i plastyczny, a jednocześnie najbardziej przypomina pierś matki, stąd też maluchy chętnie umieszczają je w buzi. Wraz z wykształceniem się zębów, warto zamienić smoczek na twardszy, a więc zrobiony z silikonu, by wpływać korzystnie na rozwój aparatu mowy.

dziecko

Autor: Primavika
Źródło: Primavika

Gdy urodzi się nam dziecko warto mieć również wózek. Najlepiej zakupić wózek wielofunkcyjny, który będzie używany także wówczas, gdy malec podrośnie.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto jest szerzej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj sklep z winem.

Wózek musi być wygodny, zarazem dla maluszka, jak i dla matki (w obsłudze). Winien być łatwy w obsłudze – łatwo się rozkładać i składać. Materiał, z jakiego wykonany jest produkt powinien być solidny, nieprzemakalny i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Podobnie koła wózka, powinny być solidne i zwrotne. Dość pomocnym elementem, w szczególności wówczas, gdy noworodek ma już braciszka lub siostrzyczkę jest dostawka. Dostawki do wózka to elementy, dzięki którym można przymocować do zakupionego wózka siedzisko i podnóżek dla innego dziecka, bez potrzeby zaopatrywania się w następny model .

Wybierając produkty dla dzieci, należy zadbać, by pochodziły one od zweryfikowanych producentów. W szczególności takie elementy, jak przykładowo smoczek, który maluch trzyma w buzi, winny być przygotowane z bezpiecznych dla zdrowia malucha tworzyw. Warto czytać metki i instrukcje wybieranych akcesoriów i weryfikować czy mają one odpowiednie atesty. Unikajmy zakupywania przedmiotów, które nie wydaja nam się najlepszej jakości, by nie zaszkodzić naszemu dziecku.

Comments are closed.