Press "Enter" to skip to content

Geniusze tego świata, którzy byli związani z chemią albo fizyką, często pracowali w biednych laboratoriach na starym sprzęcie

Na szczęście czasy się zmieniły i współczesne laboratoria bywają najczęściej wyposażone w nowy sprzęt do mierzenia, pobierania próbek czy odprowadzania niebezpiecznych wyziewów.

przyrządy pomiarowe

Autor: USGS Unmanned Aircraft Systems
Źródło: http://www.flickr.com
przemysł - fotka

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Dla kogoś nieobeznanego z branżą, mogłoby się wydawać, że w laboratoriach stoją różnego typu meble, które na początku podobne wydają się być do kredensów. Posiadają dolne szafki, a ich górna część bywa oszklona. Jednakże, sprawne oko chemika od razu zauważy, że to dygestoria laboratoryjne – zatem sprzęt, gdzie odprowadzane są niebezpieczne opary z różnych substancji trzymanych w kolbach.

Zaintrygował Cię taki post? To super, ale kliknij ten odnośnik, gdyż oprócz tego mamy także inny tego typu materiał, który warto zobaczyć ponadto.

Dygestoria w obecnych czasach charakteryzuje najwyższej klasy wykonanie. Najlepsze są te, które posiadają stalową budowę, która nie przepuszcza nawet najmniejszych oparów. Współczesne dygestoria laboratoryjne posiadają podświetlane komory i wyświetlacze przepływu powietrza. To zapewnia możliwość pracującym chemikom na obserwowanie przechowywanych substancji. Mamy możliwość również nastawić w nich temperaturę według naszych potrzeb. Kanał wentylacyjny umieszczony jest zwykle na całkowITej powierzchni tylnej ściany, choć nie jest to reguła. Przy zamawianiu należy pamiętać, aby zweryfikować czy wybrany przez nas model ma certyfikat (sprawdź informacje) jakości i czy był aprobowany przez Unię Europejską, jako możliwy do stosowania na terenie krajów członkowskich.

To szczególnie istotne, ponieważ trujące opary są w stanie wywoływać przeróżne komplikacje zdrowotne, a w najgorszym wypadku też zgon.

Comments are closed.