Press "Enter" to skip to content

Jak wybierać części do samochodu? Jak najlepiej kupować, ażeby części faktycznie pasowały?

Nie każdy planuje powierzać zakup części mechanikom, wiele osób chce robić to samodzielnie. Powstaje więc pytanie: jak to wykonać? Od razu musimy wiedzieć, że nie jest to takie nieskomplikowane, chociaż łatwa dostępność do sieci sprawia, iż każdy i wszędzie może zakupić tego rodzaju części. Niestety, to tylko teoria, ponieważ dosyć często zakupioną rzecz trzeba wymienić lub nabyć kolejną. Czasami jest jeszcze mniej ciekawie, gdyż powinniśmy naprawić usterki, do jakich doszło w skutek zamontowania niewłaściwego elementu.

daewoo lanos

Źródło: foter.com
W większości dostępnych katalogów części zamiennych oraz w sklepach internetowych, jakie prowadzą hurtownie motoryzacyjne tego rodzaju części wyszukuje się wedle modeli i roczników. Przed rozpoczęciem poszukiwań najbardziej korzystnie jednakże sprawdzić, z którą aktualnie wersją auta mamy do czynienia, najbardziej istotne są zaś moc silnika, data produkcji oraz wyposażenie. Co interesujące, najlepiej ustalone mocy jednostki jest najważniejsze nie tylko gdy dobieramy części – (części do wózków hyster) do samego silnika, bo w zależności od wersji napędu mogą różnić się elementy układu hamulcowego, zawieszenia oraz elektroniki.

Ogromne znaczenie ma także to, czy dany samochód został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów oraz klimatyzację. Po wyszukaniu w katalogu części (sprawdź tutaj), która na pierwszy rzut oka powinna być odpowiednia, przed zakupem, warto sprawdzić dokładnie cały opis podzespołu. Dosyć często bowiem małym druczkiem dodawane jest tam, iż na przykład dana rzecz jest do wersji, ale bez klimatyzacji. Trzeba więc to koniecznie sprawdzić, aby mocno się nie rozczarować. Jak więc najlepiej poszukiwać części? Z pewnością najbardziej pewny sposób to numer VIN samochodu.

Na podstawie takiego unikalnego numeru VIN możemy raczej dokładnie ustalić wersję samochodu. Jest jednak jeden kłopot, bo z tego numeru można skorzystać tylko w autoryzowanych serwisach, ale i w specjalistycznych sklepach i hurtowniach, które sprzedają części jedynie dla określonych marek. Niemniej, to bardzo pewny sposób i na pewno dobrze z niego skorzystać, szczególnie jak mieszkamy w dużym mieście mamy do tego dostęp. Więc jak poszukujemy Daewoo części Kraków bez wątpienia ma bardzo dużo do zaoferowania. Warto o tym pamiętać.

Comments are closed.