Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób pielęgnować skórę jesienią, aby była cudna i zdrowa.

Okres jesienny to niełatwy czas dla skóry twarzy. Zwykle jest ona sucha po ciepłym lecie, toteż powinno się ją nawilżyć, ale ważne jest też, aby należycie ją ochronić i przygotować na zimno i niskie temperatury zimowe. Jest wiele sposobów,by sprostać obu tym wyzwaniom.

pielęgnacja skóry na szyi

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Najważniejsze to stosowanie wysokiej jakości kremów minimum dwa razy dziennie. Rano należy użyć kremów silnie nawilżających oraz ochronnych, zwłaszcza z filtrem UV chroniącym przed złym promieniowaniem słonecznym. Zwłaszcza powinny to być kremy lekkie, na które w prosty sposób można nałożyć make up, np. avene kremy.

Wieczorem i na noc należy użyć kremów bardziej gęstych i skondensowanych, nawet tłustych, które mają sporo składników odżywczych, takich jak bioderma kremy albo kosmetyki innych poważanych marek – .

Dla osób o cerze wrażliwej najlepsze będą dermokosmetyki, czyli wysokiej jakości kremy tzw. firm aptecznych, dostępnych wyłącznie w aptekach a nie zwykłych sklepach kosmetycznych. Możemy tam zakupić produkty w przeróżnych cenach, zarówno wytwórców z Polski, jak i z zagranicy. Wybierając krem, najlepiej poprosić o pomoc aptekarkę, która specjalistycznie poradzi, który krem jest dobry dla naszej skóry. Kiedy szukamy czegoś do sporego nawilżenia, to krem la roche posay skóra sucha będzie tutaj bardzo dobrym pomysłem.

Wybierając krem do nawilżania warto również zwrócić uwagę na inne jego zalety oraz szukać kremów, które działają odmładzająco, ujędrniająco i ochronnie na skórę. Warto wybierać kremy vichy skóra sucha albo podobne, zawierające bogate składniki odżywcze. To pozwoli na zachowanie dobrej kondycji cery przez caluśki rok, również w tak trudnym pogodowo czasie przejściowym, jakim jest jesień.

pielęgnacja skóry na szyi

Autor: sunshinecity
Źródło: http://www.flickr.com
Wraz z kremami warto używać również maski do twarzy i przynajmniej czasami używać serum. Zarówno maski jak i sera to najlepsza „bomba” witaminowa i odżywcza dla cery. Maski (zobacz maska przeciwpyłowa ffp3) należy nakładać parę razy na tydzień, nakładając na twarz na kilka minut a potem rzetelnie spłukując. Jeśli chodzi o serum do cery, to profesjonaliści często piszą, aby użyć je raz na dzień, ale tak naprawdę jest to uzależnione od typu kosmetyku – niektóre wymagają stosowania każdego dnia, a inne – co kilka dni. Najważniejsza jest jednak systematyczność – regularne stosowanie wysokiej jakości kosmetyków pozwoli na cieszenie się świetną i piękną skórą przez długie lata – zobacz.

Comments are closed.