Press "Enter" to skip to content

Jak uzyskać odszkodowanie za pracę

Codzienne życie i praca w Wielkiej Brytanii to dla niemałej części Polaków współczesna rzeczywistość. Jak sobie radzić, żyjąc z dala od bliskich? Jak utrzymać rodzinę?

Dzisiejsza emigracja, to przede wszystkim emigracja zarobkowa. Wizja o poziomie życia w kraju i w Wielkiej Brytanii jest miażdżące przy porównaniu jednego z drugim. Wciąż słyszymy, jak wiele można dostać pomocy od państwa, o ile łatwiej się dostatnio żyje za granicą, jeżeli tylko się ma pracę. Jak to się ma do rzeczywistości? Czy faktycznie pracując i dostając jednocześnie zasiłki, łatwiej jest sprostać rzeczywistości?

Popularną, i najgłośniejszą ostatnio formą zasiłku, z której korzystają polskie rodziny, jest Child Benefit, czyli dodatek finansowy na dziecko. Benefity w UK mają w założeniu pomagać rodzinom żyjącym z mniejszymi dochodami. Aplikować o taki zasiłek (zobacz na cv) ma prawo każdy obywatel Unii Europejskiej, który pracuje na terenie Wielkiej Brytanii, lub prowadzi tam firmę, i odprowadza składki na ubezpieczenie społeczne; zasiłek też można otrzymać, jeśli aktywnie poszukuje się pracy na terenie Wielkiej Brytanii, lub jeżeli się na miejscu studiuje. Musimy jednak spełnić poniższe wymagania: mieć oszczędności, które pozwolą nam utrzymać się bez korzystania z benefitów, powinniśmy jeszcze posiadać wykupione ubezpieczenie zdrowotne – interesujący artykuł).

Pieniądze możemy dostać, jeżeli dziecko mieszka z nami, oraz gdy przebywa ono poza granicami, pod czyjąś opieką. Pieniądze mamy obowiązek przeznaczyć na utrzymanie dziecka, kupowanie ubrań, jedzenia, przyborów szkolnych, lecz też prezentów świątecznych albo urodzinowych, a nawet kieszonkowe.

Gdy mamy legalną pracę, wpłacamy składki, a przytrafi nam się w pracy wypadek, możemy również dostać za to zadośćuczynienie. Odszkodowania możemy zdobyć, jeśli np. mieliśmy wypadek (sprawdź ofertę na – adwokat odszkodowania wrocław) samochodowy. Znaczna część firm, które zajmują się walką o odszkodowania dla nas gwarantuje nam, że nie będziemy ponosić jakichkolwiek kosztów w razie, gdy rekompensaty nie uzyskamy. Na ogół wystarczy pojedyncza wizyta, zebranie podstawowych informacji i złożenie paru podpisów. Możemy otrzymać od nich samochód zastępczy, pomogą nam naprawić uszkodzony samochód, pomogą uzyskać należytą opiekę lekarską, jeśli ponieśliśmy szkodę na zdrowiu. Jeśli nasze problemy zdrowotne wymagają spotkania z fizykoterapeutą, otrzymamy pomoc od polskiego specjalisty, za którego też nie będziemy płacić. Nie musimy niczym się martwić.

Comments are closed.