Press "Enter" to skip to content

Nowe technologie w produkcji

W dowolnym zakładzie, w którym występuje proces produkcyjny, kluczową kwestią są prawidłowo funkcjonujące systemy transportu wewnętrznego. Obejmują one wszystkie maszyny i urządzenia, potrzebne do przemieszczania wyrobów w zakładach, magazynach lub na halach produkcyjnych.

Profesjonalnie zaprojektowane systemy transportu wewnętrznego , dostosowane do wymogów danego pomieszczenia, posiadają wielki wpływ na wszelkie procesy, jakie zachodzą w przedsiębiorstwie. Zapewnia on zautomatyzowanie procesów, co jest bezpośrednio powiązane z pomniejszeniem kosztów oraz lepszą organizacją pracy. Stąd też niezwykle ważne jest, by taki system był jak najlepiej dopasowany do charakteru działalności zakładu. Na rynku odnajdziemy dużo firm, które zapewniają kompleksową obsługę w tym zakresie. Zawiera ona projekt, produkcję, montaż oraz serwis.

maszyna

Źródło: sxc.hu

Kluczową rolę w transporcie wewnętrznym odgrywają przenośniki Są to specjalnie zaprojektowane elementy pomocnicze, które pozwalają na transport elementów z poszczególnych etapów produkcyjnych. Bardzo popularne są przenośniki – sprawdź mega ofertę przenośniki rolkowe grawitacyjne- http://www.olejnik.pl/przenosniki-stacjonarne-grawitacyjne/ – taśmowe. Na specjalnym blacie ze stalprzenośniki – skorzystaj z promocji na http://olejnik.pl/przenosniki-rolkowe-grawitacyjne/ -> www.olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-rolkowe/ -a jest taśma. Poruszają ją rolki podporowe, zamieszczone w górnej i dolnej części konstrukcji, która zwieńczona jest rolką zwrotną oraz napędową. W przenośnikach łańcuchowych transportowane produkty przemieszczają się na cięgnach łańcuchowych. Łańcuchy poruszają się po odpowiednim profilu ślizgowym, wykonanym jest ze sztucznego materiału. Charakteryzuje się ono dużą wytrzymałością na tarcie. Takie przenośniki wykorzystuje się w transporcie towarów, które są w pojemnikach lub na paletach.

W oparciu o taką samą zasadę działają przenośniki typu pasmowego. W tym wypadku przemieszczanie towaru dzieje się z użyciem cięgien paskowych, które też przemieszczają się po odpowiednim profilu ślizgowym. Konstrukcja przymocowana jest w twardej i mocnej ramce. Ilość użytych cięgien paskowych jest zależna od rodzaju towaru, który transportujemy. Tak samo przenośniki łańcuchowe , jak i paskowe dobrze pracują z przenośnikami rolkowymi.

Comments are closed.