Press "Enter" to skip to content

Cegły w naszym domu – kącik pomocnych rad

Urządzenie własnego domu to pole do popisu – jest wiele opcji wykończenia wnętrz. Musimy tez zadbać o zewnętrzny wygląd budynku. Gdy mamy zamiar wykończyć elewację zewnętrzną cegłą, może należy zastanowić się, czy nie wprowadzić jej także do wnętrza budynku.

ceglane ściany

Autor: Tim Childers
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to?. Cegła w naszym mieszkaniu? Właśnie tak! Posiadamy tu sporo możliwości do wyboru: możemy znaleźć gotowa cegłę klinkierową do wyłożenia ścian w przedpokoju, bądź innym pokoju. Następnym interesującym sposobem jest pozostawienie w stanie surowym jednej ze ścian w środku – wyczyszczenie cegieł z tynku które powstały budowy (praca przy remoncie) domu i zabezpieczeniu transparentnym lakierem, który nada cegłom połysku. Łączniki pomiędzy cegłówkami należy wypełnić fugą pasująca docałego pomieszczenia.

cegła

Autor: Jean-François Gornet
Źródło: http://www.flickr.com

Można w stanie surowym pozostawić tylko jedną ścianę w pomieszczeniu, w związku z czym wnętrze nabierze specyficznego charakteru. Kolejną opcją jest zostawienie w stanie surowym ścianę łączącą kuchnię z pokojem – niewielki mur – na którym proponujemy przymocować szerszy blat, służący jako stół do spożywania posiłków.

Na Allegro i innych portalach można także odszukać ogłoszenia o odsprzedaniu starych cegłówek. Pomysł rewelacyjny gdy chcemy na autentyczności wnętrza. Jednakże, te stare cegłówki nie są sprzedawane w całości, a pocięte na kawałki podobne do płytek. Możemy nimi wyłożyć ścianę wewnątrz domu. Cegiełkami można wykończyć hall – możemy okleić nią ścianę wokół wejścia, pozostawiając wypuszczoną cegłę na resztę ściany, pod skosem opadającym w dół.

Jakie gadżety będą pasować do mieszkania wykończonego cegłówkami? Trzeba postawić na styl rustykalny, czyli sporo mebli i drobiazgów stylizowanych na stare, bądź kolonialnego. Z barwą cegły świetnie pasować będą meble w ciemnobrązowym kolorze.

Comments are closed.