Press "Enter" to skip to content

Zależy ci na maksymalnej prędkości twojego samochodu? Zabierz auto na na chiptuning

Pewna i bezwypadkowa jazda jest dla kierowców bardzo ważną kwestią, ale wielu z nich patrzy również na maksymalną prędkość, którą może osiągnąć ich pojazd oraz na przyspieszenie, jakie posiada. Szybka jazda w niczym nie szkodzi, pod warunkiem, że odbywa się w bezpiecznych okolicznościach i z wykorzystaniem zasad ruchu drogowego.

Osoby, które pragną, by ich auta zyskały jeszcze bardziej zawrotną prędkość, niż wskazuje licznik, mają okazję zdecydować się na różne zmiany.
Co czynić, by osiągać większą szybkość?
wydatek

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji, gdy właściciel auta uważa, że jego samochód mógłby osiągać zawrotniejszą prędkość czy przyspieszenie, warto zdecydować się na działanie, którym jest chiptuning. Chiptuning: http://s-performance.pl jest zmianą oprogramowania, jakie steruje pracą silnika. Dokonanie tego rodzaju prac pozwala zwiększyć moc silnika oraz przyspieszenia. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że chiptuning nie jest zagrożeniem dla silnika i nie wpływa na jego budowę.

Sprawdź, czy następny link (https://www.avocaparkingpyrzowice.pl/noclegi.html) jest tym, czego akurat szukasz. Z pewnością bardzo pomoże Ci w Twym projekcie, który aktualnie szykujesz. Zobacz, naprawdę nie pożałujesz!

Proces ten bazuje na wykorzystaniu rezerw mocy silnika, które pozostawił producent wozu. Fachowcy twierdzą, że podnoszenie wartości silnika wpływa bardzo pozytywnie na jego działanie i przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w czasie wyprzedzania na drodze, jak też pozwala oszczędzać benzynę.

Jak przebiega taka modyfikacja?
Chiptuning jest zabiegiem nieinwazyjnym i nie staje się zagrożeniem dla silnika auta. Każdy komputer silnikowy posiada fabrycznie zmodyfikowane wartości, które są odpowiedzialne za konkretne aspekty pracy motoru. Wszystkie te wartości są zapisane w odpowiednich tabelkach. Przez dokonanie zmian w zapisanych wartościach, można zmieniać ustawienia i podnieść osiągi silnika, co skutkuje szansą osiągania większych prędkości oraz skorzystania z większego przyspieszenia.
fotka - samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Jedynie pod nadzorem fachowca
Chociaż chiptuning wydaje się być zabiegiem prostym i nieskomplikowanym, przeprowadzenia modyfikacji nie można złożyć w kompetencje pierwszego z brzegu mechanika.

W sytuacji, kiedy podejmuje się decyzję o wykonaniu tuningu, powinno się poszukać wyspecjalizowanego serwisu naprawczego, jaki specjalizuje się w wykonywaniu wspomnianych modyfikacji. Trzeba mieć na uwadze, że prawidłowe przeprowadzenie prac ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, tak i kierowcy samochodu, jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Comments are closed.