Press "Enter" to skip to content

Profesjonalne części do kombajnów

Kombajny to maszyny, które w znacznej mierze upraszczają pracę rolników. Kombajny zbożowe budowane są dzisiaj jako machiny ogromne i coraz to bardziej funkcjonalne.

Coraz to trudniejsze warunki zbioru plonów, w zestawieniu z coraz to krótszym ich czasem, powiększają potrzeby w zakresie wydajności i niezawodności pracy kombajnów zbożowych.

Czy myślisz, że jest konieczność dodatkowego sprawdzenia zawartych w tym artykule informacji? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i zweryfikuj witrynę (https://blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-podlodziowe).

W najwyższej odmianie wydajności używa się coraz większą wielkość roboczą. Ulepszone rozwiązania drobiazgowe w zakresie mechanizmów separacji, powiększona moc napędu i przydatne struktury przyczyniają się do wzrostu wydajności. W przypadku kombajnów z wytrząsaczami w wyższym stopniu uwzględniana jest forma pracy, włącznie z jakością zdobywanego plonu.

Chcesz pogłębić swoją wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj – najedź na link i przenieś się do nowej strony pełnej ciekawych wpisów.

Usterki w pracy kombajnów wynikają z różnych przyczyn. Wywołane są przeważnie niestosowną regulacją zespołów roboczych, wymogami pracy i niektórymi niepoprawnościami technicznymi. Usterki techniczne wywoływane są zwłaszcza wyczerpaniem, albo uszkodzeniem mechanizmów, na które wpływa też częstotliwość występowania felerów technologicznych.

kombajn zbożowy w trakcie pracy

Autor: David Wright
Źródło: http://www.flickr.com

Autentyczne części claas to rynsztunek, który pozwoli na podniesienie wydajności i efektywności pracy w każdym gospodarstwie rolnym. Z pewnością powinno się korzystać z części charakteryzujących się techniką działania i solidnością.

Po zakończonym okresie, nierzadko ze względu na niedostatek czasu, czy też przez zapomnienie nie przeprowadzamy niezbędnych czynności obsługowych i konserwacyjnych w kombajnie. Posiada to znaczący wpływ na wytrzymałość podzespołów maszyny, oraz zwiększa zasięg czynności, jakie należy sporządzić szykując kombajn do obowiązków w roku następnym.

Bezpośrednio po zwieńczeniu sezonu żniwnego wypada gruntownie oczyścić maszynę z zewnątrz, również od wewnątrz, względnie wymienić części do ciągników renault. Miejsca zakurzone najprawidłowiej porządkować strumieniem sprężonego powietrza. Szczególnie dokładnie należy oczyścić te części, gdzie zbiera się najwięcej zanieczyszczeń.

Złożona konstrukcja mechanizmów kombajnu, także wielka masa i moc tych maszyn wymagają od operatora szczególnego respektowania zasad bezpiecznej pracy.

Comments are closed.