Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób odnaleźć należyty warsztat samochodowy?

Wśród kierowców krąży mnóstwo stereotypów tyczących się wymogów, które powinien spełniać warsztat, któremu warto powierzyć swoje auto.
Przyjrzyjmy się tym zwykle słyszanym oraz zastanówmy się, czy mają one uzasadnienie.

części ford

Autor: Joanna Apanasewicz
Źródło: http://www.flickr.com

Zakład winien być czysty, uporządkowany – Co do czystości – jesteśmy jak najbardziej za! I odnosi się to tak do stołu warsztatowego, na jakim rozmontowywana oraz składana będzie przykładowo skrzynia biegów, jak i do podnośników, ich otoczenia, a wręcz ubrań roboczych. Jeżeli w zakładzie jest brudno, to nie ma siły – jakkolwiek by się jego pracownicy starali, i tak nie unikną pobrudzenia wnętrza wozu. To bez wątpienia łatwo możemy wykryć po czym zażądać wyprania tapicerki, z kolei składna „na brudno” przekładnia > przekładnie rotork początkowo będzie wykonywać pracę poprawnie, jako że konsekwencje obecności przykładowo ziarenek piasku w trybach dadzą o sobie znać dopiero po jakimś okresie, kiedy już nikt nie zdoła objaśnić, z jakiej przyczyny doszło do jej przedwczesnego zużycia. Czystość zatem to podstawa, lecz bez przesady. Nie żądajmy od technika pracującego w małym garażu, aby wyłożył go pierwszorzędnymi płytkami – lepiej niech zainwestuje w narzędzia jak też wiedzę.

Nie ociągaj się – więcej informacji czytaj pod adresem (https://hurtopony.pl/opony-do-samochodu/bugatti), który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeżeli masz pewne wątpliwości – z chęcią na nie odpowiemy.

W tego typu warsztacie nie zniechęcajmy się również widokiem półek zagraconych rozmaitymi „zepsutymi” elementami – jeśli ktoś nie ma odgraniczonego magazynu, to musi je gdzieś wszak trzymać. Jakikolwiek z tych na pozór bezcelowych podzespołów może okazać się nieoceniony, gdy trzeba będzie wyjąć z niego dowolny mały element konieczny do reperacji naszego samochodu. Na pewno zakład musi być zaopatrzony w części do aut znanych marek, przykładowo w części ford – pomocne wskazówki.

Becker Active 50

Autor: Becker
Źródło: Becker
Gdy mechanik powiada, iż droższe o parędziesiąt złotych części do Forda Mondeo posłuży nam dłużej, to na ogół warto pójść za radą – .

Reperację powinien poprzedzać szacunek sumptów – Prawda, a idealna jest sytuacja, gdy mechanik najpierw zapoznaje się ze stanem samochodu, zaś potem spotyka z posiadaczem po czym uzgadniają zakres a także kosztorys prac.W czasie rozmowy nie zdradzajcie własnego budżetu, jako że kosztorys może zostać zawyżony czy zaniżony.

Comments are closed.