Press "Enter" to skip to content

Jak powinno się wybierać meble dziecięce, jak dobrze zabrać się za meblowanie pokoju dla malucha.

W czasie meblowania pokoju dziecięcego trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach. Najważniejszą z nich jest to, żeby wybierać meble dopasowane do wieku i wzrostu używających je, a oprócz tego aby były one całkowicie bezpieczne. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w początkowych latach, kiedy dziecko nie jest świadome wielu rzeczy, a równocześnie lubi eksperymentować.

pokój dziecięcy

Autor: mliu92
Źródło: http://www.flickr.com

Wtedy sporą rolę odgrywają na przykład materiały, z których wykonane są dane elementy wyposażenia. Szafki dobrze żeby miały zaokrąglone rogi, świetnie się w takim przypadku sprawdzają różnego rodzaju nakładki gumowe, natomiast trzeba również zobaczyć, jaki rodzaj lakieru wykorzystano użyty do ich pomalowania- biurko szkolne. Posiadać powinien niezbędne atesty, bo często się zdarza, że przykładowo drewniana rama będzie służyć jako gryzak, i wówczas to łóżeczko powinno być bezpieczne. Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego materaca, z kolei to ma duży wpływ na to, czy nie będzie kłopotów z kręgosłupem. Jeśli ktoś się będzie decydował na materac piankowy, to trzeba zwrócić uwagę na to, żeby nie był on za bardzo miękki.

Kupując meble dziecięce trzeba – klikaj – mieć na uwadze fakt, że trzeba je będzie co najmniej parę razy zmienić. Dla malucha najbardziej praktyczne będzie łóżeczko ze szczebelkami, lecz taki zestaw będzie dobry zaledwie do trzech lat.

Fascynuje Cię opisywany temat? Jeśli tak, to po przejściu do serwisu www (http://elektryczne.eu/) znajdziesz podobne interesujące dane, których nie stracisz z pamięci długo.

W następnym okresie pomyśleć można albo o większym łóżku, lub wręcz kupić pełnowymiarowe, z porządnym materacem- zaktualizowany post na blogu.

Dobierając do tego komody można będzie urządzić pokój, jaki będzie miał szansę kilka lat wytrzymać. Lecz z reguły i tak w pewnej chwili niezbędna będzie następna rewolucja, która z reguły będzie miała miejsce, kiedy z malutkiego bobasa zaczyna wyrastać zbuntowany nastolatek. Wtedy w kąt idą wszystkie dotychczasowe meble dla dzieci, a zamiast nich się pojawiają bardziej lub mniej nowoczesne meble dla młodzieży. Pozwolenie tutaj na dużą swobodę może być nieco niebezpieczne, bo jeśli nasza latorośl wymyśli sobie coś bardzo oryginalnego, a po jakimś czasie jej to przejdzie i zechce jakieś zmiany, to będzie się to wiązać ze sporymi wydatkami.

Comments are closed.