Press "Enter" to skip to content

Metody wykorzystywane do precyzyjnego ustalenia wady na materiałach przewodzących

Diagnostyka uszkodzeń energetyczny, które powstały na różnego rodzaju elementach przesyłowych jest niebywale trudna do określenia. Gdyby nie nowoczesne technologie oraz narzędzia, nie byłaby możliwa do ustalenia, bez bezpośredniego zbadania danego elementu.

instalacje elektryczne

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często wiązałoby się to z odkopywaniem na całej długości linii przesyłowej. Inaczej każda awaria wiązałaby się z dość sporymi kosztami jej zdiagnozowania jak i określenia właściwej lokalizacji usterki. Więc z pomocą przychodzą nowsze techniki, jakie nadzwyczaj dokładnie określą lokalizację usterki. Jednym z tych sposobów precyzyjnego określania miejsca usterki będzie zrealizowanie badań wiroprądowych. Co to jest oraz w jaki sposób się robi badania (więcej treści na ten temat) wiroprądowe ()?

Badanie tą metodą polega na wytworzeniu prądów wirowych w analizowanym odcinku. Dzięki polu magnetycznemu ma się możliwość przy pomocą prądów wirowych można odczytać zmiany, które powstały na drodze prądów dzięki czemu można odnaleźć miejsce, w jakim te zmiany są odnotowane. Dzięki temu ma się możliwość odszukać miejsce wady na linii przesyłowej.

Nie zwlekaj! Zachęcamy – kliknij po szczegóły w link i nie czuj żadnych ograniczeń. Stworzyliśmy tam dla Ciebie sporo zajmujących postów.

Walorami owej metody jest to, iż w niebywale szybkim czasie jest się w stanie niebywale dokładnie, pod względem lokalizacyjnym wady jak i przecięcia na materiałach, w jakich nie ma przewodności na surowcu. Badaniom oddaje się surowce, jakie przepuszczają prąd, inaczej przede wszystkim metale, z których zrealizowane są linie przesyłowe. Drugą metodą analiz są badania penetracyjne pt, jakie są jednym z najstarszych opracowanych diagnoz. Metoda ta znana będzie od ponad 100 lat i będzie jedną z bardziej upowszechnionych.

elektryka

Autor: U.S. Fish and Wildlife Service Northeast Region
Źródło: http://www.flickr.com
Analizy te są to tak zwane analizy powierzchniowe, jakie są w stanie zostać stosowane do analiz materiałów metalicznych jak i niemetalicznych. Metoda ta w odróżnieniu do wcześniej opisywanej metody, jest znacznie bardziej czasochłonna i oczekuje dość znakomitego przyszykowania materiału analizowanego.W dodatku dla lepszego zilustrowania wyniku analiz ma się możliwość zastosować metodę fluorescencyjną. Badania penetracyjne pt mogą zostać także stosowane do analiz szczelności materiałów oraz analiz porowatości materiału. Obecnie dzięki tak ogromnemu wykorzystaniu, mimo czasochłonności przyszykowań będą dość często stosowane (odsyłam tutaj).

Comments are closed.