
Dla amatorów jak i profesjonalistów ogniowego szaleństwa producent przygotował innowacyjną odmianę chłodziarki. Bez żadnego zagrożenia iskrą, o pożarze nie wspominając, można przechowywać próbki i materiały łatwopalne w chłodziarkach specjalnie przygotowanych wewnątrz. Kolejnym ważnym „elementem” chłodziarek jest marka. Jeśli są to sprzęty Liebherr lub mające zastosowaną technologię szwajcarską to zapewne są to najlepsze sprzęty w tym fachu. Kolejne wskaźniki, które charakteryzują chłodziarki laboratoryjne (poziom szumu, klasa klimatyczna, amplituda temperatur) znajdziemy na stronach producentów .
Skoro laboratorium, to są w nim przecież nie tylko chłodnice.
Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej wałki poliuretanowe na prezentowany wątek – informacje będą zapewne bardzo wciągające, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.
Są również cieplarki. Jak nietrudno się domyślić różnią się od poprzedniczek tym, że przechowujemy w nich próbki z doświadczeń, tyle że w wyższej temperaturze. Mechanizm grzewczy jest w stanie podnosić temperaturę ponad wartość wrzenia wody. Wyróżnić możemy cieplarki z wymuszonym i grawitacyjnym obiegiem powietrza oraz specjalnie, czyli… chłodzące.
Pracownia chemiczna to rzecz jasna nie tylko urządzenia grzejące albo tylko mrożące. W większych ośrodkach naukowych można popróbować komory klimatyczne. Regulują nie tylko temperatury (zarówno dodatnie, jak i ujemne), ale również wilgotność. To sprawia, że takie komory doskonale nadają się do prób wytrzymałościowych.
Do badań wchodzących bardziej w pole biologii zastosowanie mają także inkubatory. Odmiany laboratoryjne dają możliwość przeprowadzać badania mikrobiologiczne i hodowlę mikroorganizmów. Podobnie jak komory dysponują systemem grzewczym i chłodzącym. agregaty – agregaty prądotwórcze Adex –
Comments are closed.