Press "Enter" to skip to content

Cieplarki laboratoryjne czy komory środowiskowe? Jakie urządzenia są niezbędne do pracowni?

Obróbka, regulowanie temperatury – te zabiegi nie byłyby możliwe, gdyby nie odpowiednie akcesoria laboratoryjne. Jeśli chodzi o wyposażenie laboratorium w sprzęty do ogrzewania lub chłodzenia to powinniśmy wymienić taką aparaturę jak piece laboratoryjne, komory klimatyczne i środowiskowe, inkubatory, czy chłodziarki laboratoryjne. Generalnie jest w czym wybierać.

informacje o produktach

Autor: Liebherr
Źródło: www.donserv.pl
Ciężko oczekiwać profesjonalnego laboratorium bez chłodziarki. Współczesna wiedza know-how pozwala chemikom i specjalistom pokrewnym tej profesji na pracę w komfortowych warunkach. Mają oni gwarancje stabilnej temperatury, miarodajnego systemu chłodzenia, automatycznego oszraniania, a całość kierowana jest zwykle przez elektroniczny interfejs.

Dla amatorów jak i profesjonalistów ogniowego szaleństwa producent przygotował innowacyjną odmianę chłodziarki. Bez żadnego zagrożenia iskrą, o pożarze nie wspominając, można przechowywać próbki i materiały łatwopalne w chłodziarkach specjalnie przygotowanych wewnątrz. Kolejnym ważnym „elementem” chłodziarek jest marka. Jeśli są to sprzęty Liebherr lub mające zastosowaną technologię szwajcarską to zapewne są to najlepsze sprzęty w tym fachu. Kolejne wskaźniki, które charakteryzują chłodziarki laboratoryjne (poziom szumu, klasa klimatyczna, amplituda temperatur) znajdziemy na stronach producentów .

Skoro laboratorium, to są w nim przecież nie tylko chłodnice.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej wałki poliuretanowe na prezentowany wątek – informacje będą zapewne bardzo wciągające, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Są również cieplarki. Jak nietrudno się domyślić różnią się od poprzedniczek tym, że przechowujemy w nich próbki z doświadczeń, tyle że w wyższej temperaturze. Mechanizm grzewczy jest w stanie podnosić temperaturę ponad wartość wrzenia wody. Wyróżnić możemy cieplarki z wymuszonym i grawitacyjnym obiegiem powietrza oraz specjalnie, czyli… chłodzące.

Pracownia chemiczna to rzecz jasna nie tylko urządzenia grzejące albo tylko mrożące. W większych ośrodkach naukowych można popróbować komory klimatyczne. Regulują nie tylko temperatury (zarówno dodatnie, jak i ujemne), ale również wilgotność. To sprawia, że takie komory doskonale nadają się do prób wytrzymałościowych.

Do badań wchodzących bardziej w pole biologii zastosowanie mają także inkubatory. Odmiany laboratoryjne dają możliwość przeprowadzać badania mikrobiologiczne i hodowlę mikroorganizmów. Podobnie jak komory dysponują systemem grzewczym i chłodzącym. agregaty – agregaty prądotwórcze Adex

Comments are closed.