Press "Enter" to skip to content

Trwałość przedmiotu oraz miara naprężenia – analizy MES i tensometr.

Kiedy przygotujemy dany produkt należy przeprowadzić testy. Wspomniane badania mają służyć przekonaniu, czy np. tramwaj będzie bez problemu poruszał się po torach, nie powodując tym samym zagrożenia.

Znakomitym wyjściem w tej sytuacji są analizy MES, dzięki którym wprowadzimy szczegółową analizę wytrzymałości, sztywności oraz optymalizację masy i geometrii elementów konstrukcji. Badaniami tego typu mamy szansę sprawdzić jakość zarówno nieskomplikowanych konstrukcji, jak i konstrukcje, m.in. pojazdów szynowych. Stosowanie tego sposobu w analizach inżynierskich, wraz z pomocą komputera, istotnie przyśpieszy cały proces analizy. W przypadku bardziej skomplikowanych konstrukcji zrealizowanie takiej analizy bez komputera jest w rezultacie niemożliwe.

Profesjonalna i dokładna analiza w momencie rozwiązywania problemów.
Kolejnym istotnym fragmentem w powyższej układance są tensometry.

analiza

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Znane na rynku od przeszło 70 lat tensometry są głównym elementem za pomocą którego możemy stwierdzić skalę wartości mechanicznych, które były zmierzone sposobem obróbki sygnału elektrycznego. Za pomocą tensometrów mamy możliwość sprawdzenia odkształceń i określić stan naprężenia w fragmentach konstrukcyjnych konkretnych obiektów. Zdarza się, że są używane w trakcie testów laboratoryjnych lub w budowie przetworników masy, siły, ciśnienia lub momentu obrotowego. Swoje zastosowanie mają także we wszelkich wagach, ponieważ pozwalają określić ciężar konkretnego przedmiotu.

Niezbędne urządzenia w szerokim zakresie pomiarów prawidłowego działania sprzętów.
Zarówno analizy MES, oraz tensometry są przydatne w wielu dziedzinach –> Jedne i drugie pozwolą upewnić się, iż nasze produkt będzie w stanie sprostać eksploatacji.

Przejdź na naszą witrynę i czytaj również (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/zawory-odcinaj%C4%85ce/) następne ciekawe treści na ten temat. W razie pewnych pytań z przyjemnością znajdziemy odpowiedź na wszelkie Twe powątpiewania.

Szczególnie w wypadkach, gdy niepoprawnie działające urządzenie może stać się powodem licznych tragedii. Każdy przedsiębiorca planujący pracę w wyżej wspomnianych dziedzinach powinien poznać ofertę rynkową, dzięki czemu będzie w stanie uniknąć niemiłych powikłań w przyszłości.

Comments are closed.