Press "Enter" to skip to content

Całkowicie legalne metody na pozbycie się starych pojazdów, których nie będzie się opłacać naprawiać.

Jeśli samochód jeździ bez większych problemów, nie trzeba do niego wiele dokładać, to przeważnie właściciel zechce zatrzymać taki pojazd w miarę możliwości długo. Jednak również w przypadku motoryzacji czas jest nieubłagany, pojazdy z upływem lat będą mieć coraz więcej awarii, które w niektórych przypadkach nie bardzo opłaca się reperować. Wówczas tak naprawdę będą dwie możliwości, bo trzecia, wybierana przez niektórych nierozsądnych właścicieli jest nielegalna, a oprócz tego i tak sprawy nie rozwiąże. Takie starsze auto można albo sprzedać, jeżeli tylko znajdzie się chętnego, który skusi się na coś takiego, albo oddać na auto złom Kraków.

zezłomowane auto

Autor: Jannis
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnie rozwiązanie to pozostawienie w jakimś miejscu wraku, czy to na jakimś parkingu, czy w lesie czy w innym miejscu. Jednak jak już wspomniano wcześniej, rozwiązanie tego typu nie załatwia w żadnej mierze sprawy. Mianowicie za taki pojazd i tak trzeba będzie opłacać obowiązkowe ubezpieczenie OC, gdyż jedyną metodą na to, aby można było z nim skończyć, jest legalne dokonanie wyrejestrowania.A żeby w legalny sposób dokonać wyrejestrowania samochodu, nie wystarczy tylko udać się do urzędu miasta z wnioskiem, ale dodatkowo trzeba pokazać zaświadczenie o tym, że samochód został legalnie zezłomowany

auto

Autor: charlie vinz
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego też powodu jeżeli ktoś będzie chciał się pozbyć starego auta, i zakończyć płacenie za niego ubezpieczeń, to chyba wycieczka na któryś auto (dostałeś zaniżone odszkodowanie z oc ? kliknij i zobacz jak możemy pomóc) złom Legnica będzie jednak konieczna. Na szczęście obecnie można wszystko pozałatwiać stosunkowo szybko, jeżeli nie będzie większych problemów to nawet podczas jednego popołudnia.

W zasadzie każdy auto złom Wrocław posiada własny transport, więc jeśli jakiś pojazd nie będzie się mógł samodzielnie poruszać, to nie stanowi to żadnego problemu. Od strony dokumentów niezbędne będzie przyniesienie dokumentu tożsamości i dowodu rejestracyjnego właściciela i to chyba będzie wszystko, aby dostać zaświadczenie o złomowaniu. Z takim zaświadczeniem trzeba się następnie wybrać do urzędu zezłomowany, wyrejestrować auto i zawiadomić o tym ubezpieczyciela.

Comments are closed.