Press "Enter" to skip to content

Fuzje dużych spółek w krajowej przestrzeni gospodarczej sygnałem postępu i ekspansji na nowe zróżnicowane rynki

W polskiej przestrzeni gospodarczej za każdym rokiem dochodzi do coraz większej ilości fuzji między różnorodnymi spółkami.
Wspólne złączenie sił przeciw dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej pozwala na lepszą sposobność w realizacji celów biznesowych jednakowo tych krótko jak i długoterminowych.

Doskonałym przykładem ekSPAnsywnej fuzji jest złączenie się spółek Armak oraz Zetkama. Armak to spółka w Sosnowcu, która od wielu lat zajmuje się wytwarzaniem wysokiej jakości zaworów bezpieczeństwa, jakie odznaczają się sporym popytem ze strony nie tylko polskich odbiorców. Wejście do spółki z firmą Zetkama daje Armak szerokie pole do manewru oraz rozwoju.

lodówka

Autor: Cheryl DeWolfe
Źródło: http://www.flickr.com
Zetkama to niekwestionowany lider w obszarze Europy, zajmujący się produkcją zróżnicowanej armatury technicznej oraz odlewów żeliwnych. Zetkama dostarcza swoim odbiorcom wysokiej jakości sprzęt, jak i wytycza nowe standardy w europejskiej gospodarce. Z każdą kolejną fuzją notowania Zetkama rosną. Artykuły firmy sprzedawane są w ponad 50 krajach na świecie. Stabilnie idące do góry notowania Zetkama pokazują, że fuzje pomiędzy przedsiębiorstwami z z tych samych branż są jednym z najlepszych narzędzi względem naporu konkurencji. Fuzje wspomagają rozwój – w ich rezultacie firmy mogą bardziej skoncentrować się na choćby inwestycjach w najnowocześniejsze technologie produkcyjne umacniając albo też zyskując pozycję lidera w swoim sektorze.

Tego typu akcje są coraz powszechniejsze.

Kliknij tutaj i zobacz polecane informacje (https://www.technicast.pl/), które też mówią o opisywanej problematyce. Odnajdziesz tam dane, które z pewnością poszerzą Twoją wiedzę na ten temat.

Rozwojowo zorientowane firmy muszą brać pod rozwagę perspektywę, że w pojedynkę nie będą w stanie sobie poradzić.

Comments are closed.