Press "Enter" to skip to content

Budowa dróg w Polsce

Krajowe drogi to nadal temat dialogów oraz dowcipów. Nie da się jednakże ukryć, iż w przeciągu ostatnich dziesięciu lat Polska uczyniła tu duże postępy, a kilometry współczesnych autostrad oraz dróg ekspresowych powodują, że podróżowanie po kraju robi się coraz to szybsze.
Rozwój oraz budowa infrastruktury drogowej były jednymi z nadrzędnych zadań, które Polska miała podjąć po dołączeniu do Wspólnoty Europejskiej.

Właśnie to miało pozwolić nam dopędzić Zachód, a również usprawnić krajową gospodarkę. Myślenie w rodzaju „drogi ekspresowe zbudujemy, gdy będą na to fundusze” podmieniono stwierdzeniem, że pieniądze pojawią się, kiedy zbudujemy drogi ekspresowe. Pieniądze zresztą także się znalazły – razem z wejściem Polski do WE i zostały dobrze wyczerpane.
pojazdów
wydajność

Autor: ARA Pneumatik
Źródło: www.arapneumatik.pl
Drugim czynnikiem sprzyjającym budowie autostrad była organizacja Euro w 2012 r. Odgórnie zdeterminowany termin spowodował, iż szybkie pobudowanie dróg stało się priorytetem nie wyłącznie dla drogowców. Możemy oznajmić, że politycy doskonale zdawali sobie sprawę, iż obywatele nie wybaczyliby im niewywiązania się co najmniej z dużej części przygotowań do Euro 2012. Budowa (zobacz co sprzedaje sklep on-line www.eogniwa.pl) dróg ma ogromny wpływ na polską gospodarkę. Przedsiębiorstwa entuzjastyczniej inwestują wszędzie tam, gdzie liczyć mogą na dobrą logistykę oraz infrastrukturę. Łatwe połączenia o wiele skracają czas podróży, umożliwiają więc ludziom dojazd do pracy do większych miast jak też służą turystyce. Niższe koszta transportu odbijają się także w kosztach artykułów oraz usług.

Ciągle narastające wymagania względem nawierzchni przykładowo w stosunku do jej wytrzymałości na koleinowanie skłaniają fabrykantów drogowych materiałów do poprawiania ich właściwości. Przykładem takiego surowca może być asfalt wysokomodyfikowany.

Comments are closed.