Press "Enter" to skip to content

Łańcuszek typu zrywkowego – czyli, wszystko co warto na jego temacik mieć pojęcie

Wewnątrz naszym pisanym dzisiaj tekściku poruszymy temat, o którym to w rzeczywistości wewnątrz sieci Internetowej nie ma zbyt wielu szczegółowych informacji – ów temat to łańcuchy zrywkowe, a więc łańcuchy używane przy wyciągarkach, a które przy okazji bywają o wiele lepszą alternatywą dla zwykłych linek, które to stosujemy przy maszynkach leśnych.

Z jakiego powodu tak jest? Spróbujemy na to dać odpowiedź w dzisiejszym tekścikiem…
łańcuch zrywkowy

Autor: Nikki Pender
Źródło: http://www.flickr.com
Łańcuszek, czy też linka – linka czy też łańcuch… zazwyczaj wydaje się, iż linka wystarczy, jednakże w rzeczywistości bywa ona mniej poręczna, oraz tak naprawdę o wiele mniej bezpieczna niż łańcuch, szczególnie przy ciekawiących nasze osoby maszynach typowo leśnych, a których to zadankiem bywa transportowanie sporych kawałków drewna w inne lokalizację. Dlaczego? Odpowiedź bywa o wiele prostsza aniżeli się wydaje – chodzi o ukształtowanie obu przedmiotów. Liny są gładkie, przez co łatwiutko mają możliwość się wyśliznąć z dłoni, popękane jej ogniwa zaś, mogą okaleczać nasze ręce. Im bywają bardzie mokre, tym są słabiej wytrzymałe – to jednak jedynie część „zarzutów”, jakie istnieje możliwość dać linkom. W całkowitym przeciwieństwie do nich łańcuch zrywkowy, to wręcz doskonałe narzędzie pracy przy tego rodzaju warunkach. Łańcuch (zawiesia łańcuchowe) zrywkowy zapewnia naszym osobom przede wszystkim pewny uchwyt, a także jest bardzo odporny na wszelkie niedogodności, które to odcisnęłyby piętno na zwykłej lince.

Wspomniany łańcuch bywa bardzo leciutki oraz wytrzymały – nie ma prawa kaleczyć dłoni, jak to bywa w wypadku linek, gdyż jak już zostało napomknięte, zapewnia silny chwyt, co sprawia, iż dochodzimy do ostatecznego wniosku: wmontowanie łańcucha zrywkowego, jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie przy transportowaniu leśnym.

Comments are closed.