Press "Enter" to skip to content

Magiczna moc biżuterii z perłami

Perły od najdawniejszych czasów są uważane za jedne z najcenniejszych kamieni szlachetnych. Jest w nich coś czarodziejskiego, nie ma dwóch identycznych pereł na świecie, co dodatkowo wzmacnia magię, jaka roztacza się dookoła takich kosztowności.
Dawniej perłom przyznawano magiczną siłę.

facebook

Czyniły one funkcję nie tylko ozdoby, lecz i amuletu, bądź medykamentu. W óWCzesnych czasach sądzono, że perły zdołają ochronić przez wywieranym urokiem, a także pozwalają na zobaczenie przyszłości.

Hej, sprawdź to, jeśli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej ciekawej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Perły naszyjnik może mieć w różnych odcieniach, od białego, poprzez różowy, zielony, niebieski, aż po czarny.

odzież wojskowa

Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
O wszelką biżuterię należy zadbać, a o ozdoby z pereł jeszcze bardziej. Budująca perły konchiolina jest substancją organiczną, nie powinno się więc uznawać jej za budulec trwały. Pod działaniem wilgoci pęcznieje, a przy większej temperaturze ulega wyschnięciu i kruszeje. Perły starzeją się i mają zawężoną długość istnienia, średnio wyznaczaną na 100-150 lat. Nawet przy uważnym obchodzeniu się z nimi, rozkład konchioliny sprawia stratę blasku pereł.
Każda perła jest zbudowana z masy perłowej otaczającej jej jądro, jakim jest ziarenko piasku, czy też dowolne drobne zanieczyszczenie dostające się do małży. Im jest ono mniejsze, tym grubość masy perłowej wyższa, a klejnot (sklep ze szmaragdami) w wyższym stopniu drogocenny. W hodowlach naturalne zanieczyszczenie podmienia się specjalnym implantem.

Perła hodowana powstaje w efekcie umyślnej ingerencji człowieka w ciało mięczaka perłorodnego, zmierzającej do rozpoczęcia procesu kształtowania się perły. Obecnie już praktycznie wszelkie perły w handlu, to perły hodowlane.

Comments are closed.