Press "Enter" to skip to content

Perły w szerokiej gamie kolorów

Każda perła jest zbudowana z masy perłowej otaczającej jej jądro, jakim jest ziarno piasku. Perły to unikatowe kamienie szlachetne, bowiem są wytworami natury, a człowiek ma niewielki wpływ na proces ich powstawania.

Odblask perły zależy od grubości masy perłowej, również od gładkości jej nawierzchni. Perła wysokiej jakości winna odbijać światło, a jej gładkość być na tyle dobra, ażeby zapewniać przejrzenie się w niej. Niezwykle drogocenne są perły bez żadnych skaz, a ich powierzchnia jest absolutnie gładka. Perły idealnie krągłe są niezwykłą unikalnością. Dzięki implantom we współczesnych hodowlach udaje się odejść od perfekcyjnej formy pereł i przygotowywać biżuterię w różnych formach. Oprócz pereł o kształcie sferycznym, zbliżonym do krągłego, spotyka się również perły o formach niezwykle niesymetrycznych. Oprócz nietuzinkowej formy, ich atutem jest paleta barw, którą zwykle mieni się niesymetryczna, dobijająca się nawierzchnia perły. Kolie, kolczyki, czy bransoletka perły to ekskluzywne piękno w każdym calu. To czar i wyrafinowanie, które doda wytworności każdej noszącej je kobiecie. Biżuterię z pereł jest możliwość zakładać niemal do każdej stylizacji.

przestrzeń biurowa

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com
Perły występują w okazałej palecie barw, od białego, grafitowego, skończywszy na niebieskim, bądź fioletowym.

Masz ochotę pogłębić swoją wiedzę? Będzie nam przyjemnie, jeżeli w tym celu obejrzysz informacje z www, które dla Ciebie stworzyliśmy w nowym linku.

Każdy z kolorów posiada także odcienie. Perły najodpowiedniej dobierać do karnacji skóry.

Perły o jasnym kolorze dobrze wyglądają na ciemnej cerze, natomiast czarne i grafitowe ładnie lansują się na tle jasnej cery. Nabywając biżuterię z pereł dostajemy wyrób szczególny.

Comments are closed.