Press "Enter" to skip to content

Perły w szerokiej gamie kolorów

Każda perła jest zbudowana z masy perłowej otaczającej jej jądro, jakim jest ziarno piasku. Perły to unikatowe kamienie szlachetne, bowiem są wytworami natury, a człowiek ma niewielki wpływ na proces ich powstawania.

Odblask perły zależy od grubości masy perłowej, również od gładkości jej nawierzchni. Perła wysokiej jakości winna odbijać światło, a jej gładkość być na tyle dobra, ażeby zapewniać przejrzenie się w niej. Niezwykle drogocenne są perły bez żadnych skaz, a ich powierzchnia jest absolutnie gładka. Perły idealnie krągłe są niezwykłą unikalnością. Dzięki implantom we współczesnych hodowlach udaje się odejść od perfekcyjnej formy pereł i przygotowywać biżuterię w różnych formach. Oprócz pereł o kształcie sferycznym, zbliżonym do krągłego, spotyka się również perły o formach niezwykle niesymetrycznych. Oprócz nietuzinkowej formy, ich atutem jest paleta barw, którą zwykle mieni się niesymetryczna, dobijająca się nawierzchnia perły.

Czy zaciekawił Cię nasz tekst? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej fototapety do salonu i przeglądnij tam następne fascynujące wpisy. Nie czekaj!

Kolie, kolczyki, czy bransoletka perły to ekskluzywne piękno w każdym calu. To czar i wyrafinowanie, które doda wytworności każdej noszącej je kobiecie.dalej leclerc zakupy online leclerc zakupy onlineBiżuterię z pereł jest możliwość zakładać niemal do każdej stylizacji.

przestrzeń biurowa

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com
Perły występują w okazałej palecie barw, od białego, grafitowego, skończywszy na niebieskim, bądź fioletowym. Każdy z kolorów posiada także odcienie. Perły najodpowiedniej dobierać do karnacji skóry.

Perły o jasnym kolorze dobrze wyglądają na ciemnej cerze, natomiast czarne i grafitowe ładnie lansują się na tle jasnej cery. Nabywając biżuterię z pereł dostajemy wyrób szczególny.

Comments are closed.