Press "Enter" to skip to content

Dlaczego warto jest rezygnować z popularnych plastikowych torebek?

W czasach zwiększonej dbałości o przyrodę, należałoby posiadać świadomość, że samodzielnie również ma się własny wkład do zabezpieczenia natury. Nie powinniśmy się nigdy przywiązywać łańcuchem do drzewa ani zrezygnować z jeżdżenia własnym samochodem.

obrazeczek - zakupy

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com
Można by z kolei wykonywać tak zwane małe posunięcia. Od czego zatem można rozpocząć?
Ot, można chociażby pomyśleć, ile okresu zajmuje biodegradacja zwykłych plastikowych torebek, jakich na pewno jest dużo w Twoim domu. A jakby tak nieść zakupy w torbie, jaka nie jest jednorazowa, a właśnie miła naturze? Należałoby podkreślić, iż tego typu bawełniana torba okazuje się być nie tylko przyjazna dla środowiska, lecz także znacznie w większym stopniu odporna niżeli ich znane plastikowe zamienniki. Taka torebka z bawełny nadaje się, w razie potrzeby naturalnie, do prania ręcznego czy w pralce. Są one również wSPAniałymi środkami przekazu reklamy, co mogłoby zaciekawić np. pracowników agend reklamowych albo persony, jakie taką reklamę pragną w jakimś miejscu umieścić.
bawełniana torba

Autor: Bo Jørgensen
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby pamiętać, iż wykorzystując takowe torebki współkształtujemy prawidłowe postawy proekologiczne. Jeśli jesteś miłośnikiem lepszego „jutra” dla własnych potomków, z pewnością jesteś także miłośnikiem takich postaw. Przeto też idąc następnym razem do sklepu po zwykłe sprawunki, nie bierz ze sobą foliowej torebki, a zakup przy kasie taki produkt jak bawełniana torba.

Nie bój się też o jej cenę, takowe torebki z bawełny okazują się być nie tylko bardzo wytrzymałe oraz zwyczajnie estetyczne, ale również tanie (zobacz lampy biurowe wiszące) oraz wielokrotnego użytku. Niebagatelny jest również pewnik, że ich używanie, jak to było wspomniane wcześniej, jest działaniem proekologicznym.

Comments are closed.