Press "Enter" to skip to content

Do jakich zdrowotnych zastosowań stosuje się podciśnienie?

Znajomość nauki zezwala wielu osobom np. na wykorzystywanie praw fizyki dla potrzeb znacznej liczby różnych zastosowań. Najbardziej istotne okazują się być te, które dotyczą naszego zdrowia.

obsługa

Autor: J@M€S
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo różnicę między ciśnieniem bezwzględnym a atmosferycznym.
skład drewna

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
blacha
Jest to podciśnienie – zgarnij rabat na zawiesia podciśnieniowewww.arapneumatik.pl -, jakie w medycynie może być wykorzystywane do leczenia niewydolności nerek czy w medycynie estetycznej. Istnieją również tzw. komory hiperbaryczne, w jakich pacjenci wdychają stężone powietrze, co powoduje, że dostarczają do swych organizmów większe dawki tlenu, niż miałoby to miejsce przy zwykłym oddychaniu. W ten sposób bardziej utlenione komórki ciała potrafią lepiej regenerować organizm chorego. Tego typu tlenoterapia przyspiesza znacznie proces gojenia się dużej ilości ran i dopomaga np. rzucić palenie przez odtruwanie ciała osoby znajdującej się w komorze hiperbarycznej. W wypadku zastosowań przemysłowych tego typu podciśnienie wykorzystuje się z kolei w pneumatyce np. do transportu różnych przedmiotów czy ich zasysania. Do jego wyrobu w małych aplikacjach wykorzystuje się tzw. inżektory, zatem agregaty – oferta wynajmu agregatów – podciśnienia, z kolei w większych – mechaniczne pompy.
Na rynku istnieje wiele typów inżektorów, które różnią się od siebie m.in. stopniem generowanego podciśnienia lub przepływem. Niektóre z nich są zaopatrzone w specjalne elektroZawory czy też czujniki podciśnienia. Jeszcze inne mogą wysyłać bodźce wyrzutowe, co w rzeczywistości znaczy krótki strzał powietrza w celu odsunięcia ssawki od trzymanego produktu.

Propozycja różnych typów sprzętów do generowania podciśnienia jest bardzo szeroka, więc firmy, jakie są zainteresowane ich kupnem, na pewno odnajdą dla siebie najodpowiedniejsze wyjście.

Comments are closed.