Press "Enter" to skip to content

Jaki jest najdroższy oraz najbardziej niebezpieczny etap zrywki drewna?

Do tzw. zrywki drzewa, zatem jego przewozu od pnia do miejsca załadunku czy też wstępnej obróbki używane są m.in. bardzo wytrzymałe łańcuchy i specjalistyczne haki.

Tego typu sprzęty po prostu muszą być najlepszej jakości, zwłaszcza, że wspomniana zrywka to najdroższy i jednocześnie najbardziej niebezpieczny etap transportu drzewa.
Karton

Autor: N i c o l a
Źródło: http://www.flickr.com

Używany m.in. do tej czynności hak do łańcucha powinien być szczególnie solidny, co wyraża się jego parametrami: klasą stali, z jakiej hak (www.zawiesiawroclaw.pl/category/haki) jest wytworzony oraz obciążeniem roboczym. Takie haki umożliwiają zrobienia pętli z łańcucha wokół pnia. Ponadto w zależności od klasy konkretnego zaczepu, maluje się je na odpowiadające klasie kolory. Dla przykładu klasa 10 to kolor niebieski, natomiast 8 – czerwony. Wszystkie wykorzystywane profesjonalnie haki powinny posiadać specjalistyczny atest, który dostępny jest również w sklepach sprzedających takie przyrządy.
Koszt tego zaczepu nie jest wysoki i wynosi poniżej 50zł brutto.

Gdy uznasz, że ten tekst jest ciekawy, kliknij na odsyłacz do źródła (https://www.arapneumatik.pl/k-11-zawory-kulowe-przemyslowe), który ma intrygujące informacje na omawiany wątek – będą one z pewnością ciekawe.

W wypadku jego tymczasowego braku w hali magazynowej sklepu, jaki go oferuje, pracownicy takiego punktu sprzedaży są w stanie przywieźć go w trakcie zaLEDwie paru dni. naturalnie na każdy takiego typu hak udzielana jest gwarancja. Poza tym do haka można by dokupić inne narzędzia, np. specjalistyczne zamki ślizgowe, które umożliwiają solidne oraz bezpieczne zamocowanie do kłody drewna. Wszystkie tego typu sprzęty zapewniają bezpieczeństwo wszystkim zaangażowanym m.in.

w zrywkę drzewa pracownikom. Odpowiedzialni za kupno potrzebnych haków, łańcuchów czy też pozostałych przyrządów są jednak pracodawcy. Ci jednak dobrze wiedzą, że najistotniejsze jest bezpieczeństwo.

Comments are closed.