Press "Enter" to skip to content

Jak wykonać w ogrodzie własną suszarnię owoców połączoną z grillem?

W czasach, gdy przykładamy znaczną wagę do właściwego trybu życia, prawidłowo by było wspomnieć o korzyściach wynikających ze spożywania bakalii. Zwłaszcza, jeśli te Produkty będą pochodzić wprost z należącego do nas ogródka.
Produkty takie jak warzywa, zioła czy owoce możemy przecież przygotowywać samodzielnie.

suszarnia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W tym czasie będziemy posiadali gwarancję, że nie będą zawierały jakichkolwiek konserwantów. Najlepszym wyjściem jest własna suszarnia owoców. Powinna być ona zaopatrzona swoje palenisko, płytę z kamienia, ruszt oraz komin. W praktyce ogień (afg.poznan.pl/oferta/systemy-odciec-ogniowych/29/afg-2-centrala-bram-i-drzwi-ppoz) rozgrzewa kamienną płytę, która następnie w ciągu wielu godzin wydziela ciepło do komory, w której układa się na rusztach wszystkie owoce czy też inne produkty.
Co interesujące, jeżeli mamy nasz dobudowany przy domu ogródek, w którym chcielibyśmy wybudować własny murowany grill, to moglibyśmy skonstruować połączenie suszarni z grillem. W tego typu sytuacji powinniśmy umieścić palenisko dość głęboko, zaraz pod podstawą. Można by też umieścić kilka rusztów, jakie byłyby na różnorodnych wysokościach. Dawałoby to niejako możliwość regulowania mocy osuszania oraz pieczenia. Front własnej połączonej z grillem suszarni można również uszczelnić drzwiczkami, jakie mogą zapobiec stratom wysokiej temperatury. Dobrym surowcem byłoby w takiej okoliczności drewno. Jeśli dodatkowo chcielibyśmy, żeby nasza suszarnia była bardziej ekonomiczna, moglibyśmy w niej ponadto suszyć drewno użytkowe.

Otrzymane później z niego wióry, mogłyby posłużyć za materiał opałowy przy kolejnych grillowaniach. Niezależnie od pory roku, domowej roboty bakalie będą bardzo wartościowe. I zapewne będą wszystkim smakowały.

Comments are closed.