Press "Enter" to skip to content

Trwałość i design, a więc możliwości wypływające z anodowania aluminium

Ładny wygląd oraz technologia i ergonomiczność – to mariaż cech, jakimi możemy scharakteryzować anodowanie jako metodę obróbki powierzchni aluminium.
W wyniku owego procesu aluminium zdobywa własności dekoracyjne oraz użytkowe, z tej przyczyny coraz częściej i szerzej jest wykorzystywane w przemyśle, zaś liczba anodowanych wyrobów cały czas rośnie.

Przebiegiem anodowania, zwanego też eloksalacją, nazywa się generowanie warstwy tlenku na powierzchni metalu, co oddziałuje na jego niezmienność, odporność na rdzewienie jak też uszkodzenia mechaniczne. Ten typ obróbki ma newralgiczne znaczenie wyjątkowo w produkcji komponentów aluminiowych – powierzchnia surowego aluminium jest dosyć wrażliwa, a z upływem czasu robi się szara i matowa. Dzięki anodowaniu na nawierzchni metalu powstaje powłoka, która uodparnia część na zewnętrzne czynniki (nawet tak agresywne jak kwaśne deszcze), opóźnia jego starzenie i tym samym, wydłuża czas jego eksploatacji. Poza atrybutami ochronnymi, warto zwrócić uwagę na materie estetyczne: anodowana powierzchnia nie zatrzymuje brudu, odznacza się trwałym kolorem jak też połyskiem, a przy tym zostaje miła w dotyku.
anodowanie aluminium śląskie

Autor: kreetube
Źródło: http://www.flickr.com
Warstwa anodowana jest nietoksyczna a także chemicznie stateczna, natomiast koszt jej wybarwienia będzie niższy od kosztu proszkowego malowania.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis (www.hmlnosewicz.pl/oferta/wymienniki-ciepla/), w którym są tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Należy także podkreślić, iż wytrzymałość warstewki anodowanej na temperaturę będzie taka sama jak metalu ochranianego – i w wypadku aluminium będzie równa punktowi mięknięcia aluminium.

Takich przymiotów temperaturowych nie ma żadna osiągalna na rynku farbka.

Ta oferta klej wiecznie żywy jest bardzo interesująca i jeśli poszukujesz większą ilość wiadomości na omawianą tu tematykę, to znajdziesz je tutaj.

Jeżeli idzie o anodowanie aluminium śląskie jest regionem w którym dużo firm zajmuje się tym właśnie działaniem.

Comments are closed.