Press "Enter" to skip to content

Rozliczenie skarbowe w 2015 roku – co warto o tym wiedzieć

Razem z zbliżającym się końcem roku, każdy jeden właściciel jednostki, jak i jednostka fizyczna, musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Przyszłoroczne rozliczenie nie będzie inne, aniżeli w latach minionych, ponieważ nie zostały wprowadzone żadne nowe adnotacje w tej materii. Nie doszły żadne nowe zniżki podatkowe, jakie pozwalają na odpisanie od podatku dochodowego pewnych rzeczy.

Jedyna zmiana jest w kwestii ulgi prorodzinnej.

Czy masz więcej pytań? (https://www.contra-odszkodowania.pl/) Nie obawiaj się! My z pewnością uszanujemy każdą próbę dyskusji. Zatem czekamy na oceny od Ciebie.

W przypadku rodzin wielodzietnych, posiadającym minimum troje dzieci, będzie możliwość odliczania większych sum, niż miało to miejsce w latach minionych. Jednakże zniżka ta nie będzie się tyczyła wszystkich osób, warto stąd się zaznajomić głęboko z tym tematem.

podatki

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby oddać oświadczenie o dochodach w Urzędzie Skarbowym, trzeba wypełnić Pit (zobacz program do rozliczania pit 2020 online) 2015. W zależności od tego jaką formę aktywności gospodarczej się wiedzie, czy ma się status osoby fizycznej czy prawnej, taki też formularz trzeba zapełnić. Nowiną w tym roku, jest postać wypełniania tego formularza. Będzie wolno zapełnić i wysłać gotowy formularz nadzwyczajną platformę w Internecie. Będzie to pokaźnym ułatwieniem dla każdego, ominie nas konieczność stania w długich kolejkach, nanoszenia korekt, zawracania do Urzędu Skarbowego. Platformę tę udostępni Ministerstwo Finansów, jednakże w portalu będzie póki co ewentualność składania wyłącznie zeznania na druku Pit 37, co nie dla każdego będzie korzystne. aby móc wypełnić blankiet na stronce portalu, konieczne będzie zarejestrowanie się na nim, z użyciem bezpiecznego podpisu elektronicznego. Dowiedz się szczegółów: rozliczenie Pit 2016

Deklarację podatkową jak każdego roku, trzeba oddać w czasie. Wyznaczony jest konkretny przedział czasu, w którym należy wysłać deklarację. W przeciwnym wypadku można się narazić na kary grzywny. W nadchodzącym roku zostanie też poszerzony spis zwolnień od płacenia podatku dochodowego. Powinno się z tej przyczyny go troskliwie prześledzić, żeby mieć pewność, że stosowne informacje umieszcza się w deklaracji. Zapełnienie deklaracji nie będzie zajmować zbyt wiele czasu, będzie banalne i szybkie, dzięki nowomodnym technikom.

Comments are closed.