Press "Enter" to skip to content

Klimat skandynawski – rewelacyjny w kamienicy!

Chcesz odnowić swoje M3 w kamienicy? Nie podoba ci się jego teraźniejszy wystrój a nie posiadasz pomysłu, jak wykonać wnętrze obecnie? Jest na to opcja! Najlepszym rozwiązaniem jest styl skandynawski! Czy będzie pasował do kamienicy?

meble w stylu skandynawskim
Z jakimi kolorami trzeba się zaprzyjaźnić? Po pierwsze z bielą, szarościami i beżami. Tu dominują jasne kolory, lekkość i prostota. Intensywną czerwoną cegłę musimy nieco przygasić farbą w kolorze szarym lub beżowym. Nada to mieszkaniu delikatności i subtelności.

Czego nie może brakować w naszym domu w kamienicy? Dużej i miękkiej sofy, która jest znakiem rozpoznawczym klimatu skandynawskiego. Poza nią wiele lekkich poduszek oraz wiklinowych koszyków. Krzesła są niemile widziane, optymalniej wyglądać będą pufy, w których będziemy mogli w dodatku coś schować. Inne meble to standardowe komody i regały – zgarnij rabat na regały magazynowe- www.olejnik.pl/ -. Powinny być naturalnych odcieniach drzewa lub pomalowane bielą. Minimalizm przez duże M. Warto rozglądnąć się także za kolorowymi chodnikami, obrusami, pledami. Każdy z tych elementów nada wnętrzu charakteru, zrobi się bardziej przytulnie. Co w oknie? Woalowe firany i zasłonka? Zdecydowanie nie.

mieszkanie w stylu skandynawskim

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Styl skandynawski odrzuca takie dekoracje, ponieważ przez okna ma dochodzić do domu jak najwięcej światła. W starych domach zazwyczaj są duże okna, także lepiej aby wpadało do pomieszczenia jak najwięcej światła. Czy styl skandynawski pasuje do kamienicy? Oczywiście. Zwyczajowo szare, nieodmalowane pomieszczenia, dzięki ulepszeniom i jakimś przedmiotom w stylu skandynawskim nabiorą zupełnie innego charakteru. A czerwona cegła nie będzie już taka czerwona!

Więcej inspiracji możesz poszukać na stronie:

Comments are closed.