Press "Enter" to skip to content

Jakiego rodzaju możliwości do wyboru będą mieli biznesmeni na to, aby znaleźć pieniądze dla swojej firmy.

Problem odpowiedniego finansowania swojej firmy dotyka wielu przedsiębiorców. Na pewnym etapie rozwoju może się bowiem okazać, że są potrzebne jakieś większe środki, czy to na rozszerzenie załogi ludzi, czy na zakup maszyn, urządzeń czy rozwiązań technologicznych.

Jeśli pieniędzy nie uda się zdobyć, to okazać się może że firma stanie w rozwoju lub nawet przegoni ją konkurencja. Na szczęście przedsiębiorcy mają kilka możliwości na to, żeby potrzebne do rozwoju środki zdobyć, warto się więc z nimi zapoznać, jeśli ma się w planach tego typu działania. Najpopularniejsze są różnego rodzaju pożyczki i kredyty w bankach. Lecz niekiedy jest je dość trudno dostać, a oprócz tego każdą z takich pożyczek za jakiś czas trzeba będzie spłacić, i to niekiedy z dość wysokimi procentami – porady ekspertów.
Salon, tapeta Mademoiselle

Autor: Elitis
Źródło: Elitis
producent

Autor: Didit Putra
Źródło: http://www.flickr.com
Nie chcąc się wiązać z bankami wielu właścicieli firm poszukuje inwestora, jakim może być na przykład tak zwany Anioł Biznesu albo jakiś fundusz (zobacz fgśp) venture capital. Rozwiązanie tego typu ma ten plus, że za określoną część udziałów dostaje się pokaźny zastrzyk pieniędzy na inwestycje, ale też często wsparcie biznesowe oraz wiedzę nowego partnera. Pewne firmy myślą również o giełdzie, chociaż tu już trzeba wypełnić dość skomplikowaną procedurę – .

Mając w planach tego typu rozwiązanie dowiedzieć się należy, jak wejść na new connect, a później szczegółowo opracować plan działań. Takie starania trwać mogą nawet parę lat, jeżeli jednak zakończą się sukcesem, to można będzie liczyć na spory zastrzyk środków na dalsze inwestycje.

Comments are closed.